Nejhledanější výrazy v roce 2011 podle Google

Google odhalil žebříčky nejhledanějších výrazů, které nejvíc zajímaly uživatele internetu po celém světě za posledních 12 měsíců.

Nejhledanější výrazy v roce 2011 podle Google


Podobně jako v České republice, lidé po celém světě holdují technologiím, zábavě a hudbě. Žebříčky nejhledanějších slov a skokanů z 50 zemí, včetně České republiky, jsou k dispozici na googlezeitgeist.com/cs. Připravené je i video shrnující nejvyhledávanější světové události, které ovlivnily svět nebo jednotlivce v tomto roce. Témata, události a osobnosti, o které nejvíce stoupl zájem, ukazuje žebříček největších skokanů. V roce 2011 celosvětově nejvíc zabodovaly mladé zpěvačky. Největším skokanem na Googlu se stala americká hvězdička Rebecca Black, známá písničkou „Friday“. Do první desítky se dostala i britská zpěvačka Adele, která zabodovala jak v České republice, tak i v žebříčcích dalších 14 zemí světa.

Zájem po celém světě vyvolalo uvedení projektu Google+, který se v žebříčku skokanů umístil na druhém místě. Hráči počítačových her se nemohli dočkat dalšího pokračování akční hry Battlefield 3, o čem svědčí to, že se hra stala podle Google pátým nejrychleji rostoucím výrazem na světě. Do žebříčku se dostal i technologický vizionář Steve Jobs, jehož odchod zarmoutil celý svět. V centru pozornosti byly i Apple produkty iPhone či iPad.

Celosvětově se intenzivně hledaly i informace o globálních katastrofách a světových nepokojích. Příkladem je zemětřesení, vlna tsunami a následná jaderná katastrofa v Japonsku. Poprvé se v globálním žebříčku objevilo slovo, které není psané latinkou, a to slovo 東京 電力(TEPCO). Jedná se o název společnosti, která je provozovatelem poškozené japonské jaderné elektrárny ve Fukušimě.

Největší skokani na Googlu (2011)

Výrazy, o které nejvíce vzrostl zájem v průběhu roku 2011

1.    Rebecca Black
2.    Google Plus
3.    Ryan Dunn
4.    Casey Anthony
5.    Battlefield 3
6.    iPhone 5
7.    Adele
8.    東京 電力(TEPCO)
9.    Steve Jobs
10.    iPad 2


Úvodní foto: © rubysoho - Fotolia.com
Komentáře