Německé podniky předložily politikům sedmibodový plán

Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) předložila českým předním politikům před volbami svůj sedmibodový plán.

Německé podniky předložily politikům sedmibodový plán


Tento plán je zaměřený na oblasti hospodářské politiky, ve kterých je podle ČNOPK potřeba jednat. Zahrnuje především požadavky na zavedení eura, větší flexibilitu pracovního práva, vzdělávání se zaměřením na praxi, zvýšení efektivity veřejného sektoru, transparenci při zadávání veřejných zakázek, posílení pozice Česka jako inovační a technologické lokality a modernizaci daňového systému.

Rozhovorů s ČNOPK se v posledních týdnech před parlamentními volbami zúčastnili přední představitelé ČSSD, SPO a ODS i premiér Jan Fischer.

„ČNOPK je co do počtu členů největší bilaterální obchodní komorou v České republice. Naši členové tu vytvořili více než 120 000 pracovních míst. Vzhledem k tomu bychom chtěli prezentovat požadavky německých firem. Nejedná se přitom o stranicko-politické zájmy nebo volební boj. Chceme upozornit na to, kde přetrvává nutnost politického jednání a co vše by se mělo učinit, aby Česká republika zůstala dlouhodobě pro německé investory atraktivní,“ vysvětluje Radomír Šimek, prezident ČNOPK.

Sedmibodový plán se stanovisky ČNOPK k hospodářsko-politické situaci naleznete na stránkách www.dtihk.cz.

Komentáře