Ness představuje Grid4Life, platformu spojující kompetenční centrum a vlastní koncept inteligentních sítí

Společnost Ness Technologies představila platformu GRID4LIFE, která spojuje kompetenční centrum s vlastním konceptem inteligentních sítí (Smart Grid).

Ness představuje Grid4Life, platformu spojující kompetenční centrum a vlastní koncept inteligentních sítí


Cílem této koncepce je připravit řešení s distribuovanou technologickou inteligencí a důrazem na praktické využití v reálném životě. Kompetenční centrum je funkčně zaměřená organizační struktura, prostřednictvím které dochází k integraci a jednotnému řízení zdrojů a procesů. Spojením měřicích a řídicích přenosových a distribučních sítí vznikla platforma GRID4LIFE, která vytváří prostředí pro další funkcionality, jakými jsou například elektromobilita, inteligentní domy, chytrá města a další. Kompetenční centrum zaměstnává 15 odborníků s praxí v ICT projektech v oblasti utilit, telekomunikací a Business Intelligence.

„Ačkoliv toto kompetenční centrum působí v Praze, jeho aktivity pokryjí regiony v různých evropských státech. V tuto chvíli se jedná o projektech v České republice, Slovensku, Maďarsku, Polsku a předpokládáme zahájení dalších v oblasti střední a východní Evropy, zejména v adriatickém regionu,“ říká Jiří Stich, Business Development Director divize Utilities & Manufacturing, NESS Technologies. „Tyto ambiciózní cíle chceme naplnit i za pomoci našich partnerů, kterými jsou například společnosti Elektrosystem, Powel AS z Norska, kanadský Corinex Communication, ZPA Smart Energy, Landys+Gyr, Transtech, Intel a další,“ dodává Stich.

Projekt navazuje na zkušenosti Nessu získané v rámci projektů s Wide Pilot Project Automatic Meter Management (WPP AMM) pro ČEZ Měření a o implementace  jednotného dispečerského řídicího systému pro ČEZ Distribuce.


Úvodní foto: © FotolEdhar - Fotolia.com
Komentáře