Ness Technologies kupuje Gilon Business Insight

Ness Technologies, globální poskytovatel služeb a řešení v oblasti informačních technologií, oznámil, že podepsal finální smlouvu o akvizici společnosti Gilon Business Insight, poskytovatele poradenských služeb, implementace a řešení v oblasti Business Intelligence (BI).

Ness Technologies kupuje Gilon Business Insight


Tato akvizice ještě více posiluje pozici společnosti Ness Technologies jako předního poskytovatele podnikových řešení, který již úspěšně prokázal zkušenosti v oblastech ERP, BI a CRM. Ness hodlá využít know-how společnosti Gilon pro uspokojení rostoucí celosvětové poptávky po aplikacích, řešeních a službách Business Intelligence.

Kompetenci Business Intelligence a Data Warehousing buduje Ness Technologies v České republice již více než 10 let, protože se jedná o jednu ze strategických linií rozvoje společnosti. I v České republice je možné navázat na znalosti i zkušenosti více než 70členného týmu. Čeští odborníci na Business Intelligence řeší v současné době především aktuální tržní příležitosti - počínaje například optimalizací marketingových procesů, přes realizaci datové základny managementu kampaní až třeba po integraci s dalšími systémy třetích stran.

Kupní cena zaplacená v hotovosti je 65 milionů nových izraelských šekelů (NIS), což představuje zhruba 17,5 milionů USD. Pokud navíc Gilon naplní definované cíle, Ness vyplatí za tuto společnost další částku až do výše 9 milionů NIS, tj. přibližně až 2,4 milionů USD.

Ve fiskálním roce 2009 společnost Gilon vykázala výnosy ve výši zhruba 22 milionů USD a byla zisková. Akvizice by v roce 2010 měla navýšit průměrný výnos na akcii společnosti Ness na neúčetní (non-GAAP) bázi. Na konci prosince 2009 společnost Gilon zaměstnávala přibližně 230 lidí a v současnosti má 280 zaměstnanců, kteří jsou situováni z velké části v Izraeli. Očekává se, že transakce bude vypořádána ve 2. čtvrtletí 2010.

Komentáře