Ness Technologies se bude strategicky rozvíjet s CVCI

Hodnota transakce zastřešující akvizici Ness Technologies přesáhla částku 5,5 miliardy korun.

Ness Technologies se bude strategicky rozvíjet s CVCI


Společnost Ness Technologies se stala přidruženým členem Citi Venture Capital International (CVCI), globálního soukromého kapitálového (private equity) investičního fondu. Stalo se tak v rámci transakce v hodnotě přibližně 307 milionů dolarů. Transakce byla schválena na zvláštní schůzi akcionářů společnosti Ness 30. srpna tohoto roku. Jejím důsledkem je také ukončení obchodování a delistování akcií Ness z Nasdaq Global Select Market a Tel Aviv Stock Exchange.

Ness má přibližně 7 000 zaměstnanců, působí v Severní Americe, Evropě, Izraeli a Indii a má zákazníky ve více než 20 zemích světa. Sídla společnosti zůstanou i nadále v izraelském Tel Avivu a v Teanecku v New Jersey. Nemění se ani personální obsazení postů generálního a finančního ředitele Ness Technologies.

„Společnost CVCI byla nejvýznamnějším akcionářem společnosti Ness ještě předtím, než se rozhodla odkoupit všechny akcie. Důvodem pro tento krok bylo přesvědčení o růstovém potenciálu Ness Technologies,“ říká Mirko Kalous, generální ředitel Ness Technologies v ČR a dodává: „V každodenní práci se tato změna našich zákazníků a partnerů nijak výrazněji nedotkne, Ness bude i nadále pokračovat ve své strategii. Důvěra CVCI však podporuje náš dlouhodobý a strategický rozvoj.“


Úvodní foto: © Mushy - Fotolia.com
Komentáře