Ness uzavřel strategické partnerství pro penzijní reformu

Společnost Ness Technologies oznámila uzavření strategického partnerství s firmou TurboConsult, v rámci kterého budou společně nabízet penzijním společnostem komplexní zabezpečení jejich potřeb vyvolaných blížícím se startem důchodové reformy.

Ness uzavřel strategické partnerství pro penzijní reformu


Technologickým jádrem nabízených služeb je provozní informační systém pro penzijní společnosti FinAge. Toto řešení vychází z původního systému PEFIS vytvořeného společností TurboConsult, který penzijní fondy už v minulosti používaly. Nový produkt FinAge pokryje potřeby penzijních společností provozujících II. a III. pilíř důchodové reformy.

Strategické partnerství obou společností přinese na trh ucelenou nabídku služeb, které zahrnují business poradenské a IT služby. Poradenství pomůže současným penzijním fondům při rekonstrukci jejich business architektury, která je nezbytná pro jejich přerod v penzijní společnosti. IT služby se budou podílet na vytvoření adekvátní informační a technické architektury penzijních společností.

Vladimír Jareš, generální ředitel společnosti TurboConsult, k tomu říká: „FinAge představuje generačně nové řešení, které jsme postavili na bázi konceptu našeho ověřeného bankovního systémemu. Integruje funkcionalitu původního produktu PEFIS s novými funkčními celky zabezpečujícími požadavky důchodové reformy. Je určen jak pro penzijní fondy, které se budou transformovat na penzijní společnosti, tak pro penzijní společnosti, které svou činnost zahájí tzv. ‚od nuly‘, bez klientů transformovaného fondu III. pilíře.“Komentáře