Netgear představuje nová úložná zařízení řady ReadyNAS 2100

Společnost Netgear oznámila rozšíření úspěšné řady úložných řešení ReadyNAS pro malé a střední firmy o nové síťové datové úložiště se čtyřmi pozicemi, určené pro montáž do stojanu. ReadyNAS 2100 nabízí 1U úložnou platformu umožňující firmám bezpečně sdílet, ukládat a chránit citlivá data napříč LAN i WAN sítěmi.

Netgear představuje nová úložná zařízení řady ReadyNAS 2100


Řešení ReadyNAS 2100 lze ve čtyřech pozicích osadit pevnými disky s velkým úložným prostorem, k dispozici je ECC (Error Correction Code) RAM pro ještě vyšší spolehlivost dat. Architektura společnosti Intel zaručuje dvojnásobný výkon oproti předchozímu modelu ReadyNAS 1100.

Specializované řešení ReadyNAS 2100, navržené zejména pro potřeby malých firem a pracovních skupin, nabízí všechny funkce a benefity dříve uvedeného desktopového řešení ReadyNAS NVX, liší se ovšem provedením s praktickou montáží disků do 1U stojanu. Nové modulární řešení „X-CHANGE" obsahuje kromě čtyř pozic pro osazení pevnými disky ještě systémovou desku, zdroj a chladicí větráky, a dokázalo se vejít do velmi malého šasi; díky šířce jen 30 centimetrů je přístroj velmi snadno škálovatelný a přístupný pro případné servisní úkony.

Uživatelé rovněž ocení výrazně sníženou spotřebu energie, kterou zajišťují úsporné procesory Intel nové generace v kombinaci s inteligentní správou nastavení a regulací otáček větráku. Díky tomu se ReadyNAS 2100 pyšní celkovou energetickou spotřebu menší než 80 wattů.

Zařízení řady Netgear ReadyNAS 2100 s úložnými kapacitami 2 TB (model RNRX4450), resp. 4 TB (model RNRX4410) budou na českém trhu dostupná prostřednictvím autorizovaných distributorů, resellerů a obchodních partnerů společnosti Netgear v nejbližších týdnech za doporučenou cenu od 1 899 USD. Do konce letošního roku se na trhu objeví rovněž model s kapacitou 8 TB (model RNRX4420). V ceně jednotlivých modelů řady ReadyNAS 2100 bude zároveň obsažena i 30denní trial verze webové zálohovací služby ReadyNAS Vault a nadstandardní pětiletá záruka. Více informací je k dispozici na webu www.readynas.com.

 

Komentáře