Netgear představuje novinky z oblasti multimédií, směrovačů, úložných zařízení i powerline adaptérů

Společnost Netgear na veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show 2010 (CES) v Las Vegas představila své nejnovější produkty.

Netgear představuje novinky z oblasti multimédií, směrovačů, úložných zařízení i powerline adaptérů


Netgear nabízí širokou škálu produktů vyrobených na míru současných požadavků a potřeb moderních uživatelů digitálních sítí. Mezi tyto produkty patří multimediální přehrávače s připojením k internetu, úložné servery pro domácí multimédia a další zařízení, která uživatelům poskytují připojení k internetu a jejich digitálním médiím nejen v domácnosti, ale prostřednictvím vzdáleného přístupu i kdekoli mimo ni.

Ukládání a přehrávání multimédiálního obsahu

Zlatým hřebem letošní expozice společnosti Netgear na veletrhu CES 2010 je v této kategorii produktů držitel ocenění veletrhu CES za inovaci, Netgear Stora (MS2110) úložný server pro domácí multimédia navržený pro maximálně snadnou obsluhu, který zákazníkům umožňuje přistupovat k digitálním multimediálním souborům kdekoli, kdykoli a na jakékoli obrazovce. Netgear Stora nabízí uživatelům možnost snadno pracovat s jejich daty a bezpečně je zálohovat. Na jediném místě mohou být uložena veškerá domácí multimédia – fotografie, hudební soubory, videa i další soubory – a lze k nim snadno přistupovat z řady síťových zařízení, jako např. PC, notebooků, Maců, smartphonů, herních konzol, síťových Blu-ray přehrávačů či HD televizorů. Hudbu a fotografie lze snadno přehrávat na televizorech, herních konzolách a dokonce i v digitálních fotorámečcích s připojením na internet. Samozřejmě je možné pracovat i s videem v plném 1080p HD rozlišení – stejně jako u multimediálních přehrávačů Netgear Digital Entertainer. Díky DLNA certifikaci se mohou uživatelé rovněž spolehnout na 100% kompatibilitu se všemi ostatními DLNA certifikovanými přístroji. Netgear Stora obsahuje dvě pozice pro pevné disky; v současné době se prodává model MS2110, jež je osazen jedním terabajtovým pevným diskem (při osazení druhé pozice dojde k automatickému zrcadlení dat), během nejbližších týdnů se na trhu objeví i druhý model obsahující pevný disk o kapacitě 2 TB.

Celosvětovou premiéru si na CESu 2010 odbyl také přehrávač digitálních médií Digital Entertainer Express (EVA9100), který uživatelům umožňuje snadno a plynule přehrávat knihovny digitálních médií a internetový obsah v domácí síti na televizorech s vysokým rozlišením. Přehrávač EVA9100 nabízí stejný výkon jako model Digital Entertainer Elite (EVA9150) a podporuje nejnovější audio/video technologie, takže je ideálním řešením pro všechny multimediální nadšence. Jedinečná technologie přehrávače Digital Entertainer Express umožňuje uživatelům nepřerušovaně streamovat formát M2TS díky ukládání do vyrovnávací paměti a přehrávat digitální video v kvalitě Blu-ray až do rozlišení 1080p. Přístroj přehrává také formát MP3, vícekanálové soubory WAV a FLAC a digitální fotografie ve vysokém rozlišení z PC, počítačů Mac nebo síťových úložišť (NAS) typu Netgear Stora. Zákazníci si mohou užívat také internetového obsahu, například internetová rádia (přes 250 stanic), Flickr, kanály RSS či videa z oblíbených webových stránek. Přehrávač Digital Entertainer Express je součástí řady multimediálních přehrávačů Netgear s připojením k internetu, která aktuálně obsahuje ještě modely Digital Entertainer Elite (EVA9150) a Digital Entertainer Live (EVA2000).

 

Bezdrátová síťová Infrastruktura pro domácnosti a malé firmy

Na veletrhu CES 2010 Netgear představil tři nové bezdrátové směrovače typu Wireless-N pro náročné uživatele, které nabízejí řadu špičkových funkcí, jako např. rodičovskou ochranu Live Parental Controls, filtrování obsahu pro ochranu všech zařízení v síti, možnost použití více identifikátorů SSID pro nastavení sítí hostů, Stateful Packet Inspection (SPI), VPN (Virtual Private Network) a ochranu před útoky způsobujícími odepření služeb (Denial of Service), automatické stanovení kvality služby (Quality of Service) pro spolehlivé přehrávání videa, přenos hlasu a hraní her, měřič využití širokopásmového připojení či vypínače napájení a připojení Wi-Fi pro úsporu energie.

Dva z nových směrovačů nabízejí kompatibilitu s vysokorychlostními mobilními sítěmi 3G/4G/WiMAX a mohou být použity jako primární připojení k internetu v případech, kdy uživatel nemá k dispozici tradiční připojení přes DSL, kabel či satelitní síť, což je ideální pro uživatele mobilních telefonů, záchranářské, stavební či bezpečnostní týmy nebo obyvatele odlehlejších oblastí. Připojením externího 3G/4G/WiMAX modemu do nového 3G/4G Mobile Broadband Wireless-N směrovače (MBRN3000) mohou uživatelé snadno a rychle nakonfigurovat pevný nebo mobilní Wi-Fi hot-spot prakticky kdekoli, a za cenu jediného připojení sdílet jediný vysokorychlostní mobilní přístupový bod s více Wi-Fi zařízeními – počítači, mobilními telefony či třeba herními konzolami.

Druhou „mobilní“ novinkou je směrovač Wireless-N Router 300 s DSL modemem ve verzi pro mobilní sítě (DGN2200M). Tento přístroj, který si vysloužil ocenění veletrhu CES 2010 za inovaci, nabízí dvojí možnost přístupu k internetu: buď k sítím DSL přes vestavěný ADSL2+ modem nebo k vysokorychlostním mobilním sítím prostřednictvím externího 3G/4G/WiMAX USB modemu. Jedná se o první Wireless-N směrovač na trhu, který nabízí zákazníkům automatickou možnost přecházet mezi DSL a mobilním připojením v případě výpadku jednoho z nich, což představuje ideální řešení pro firmy, které potřebují spolehlivé záložní připojení k internetu s nulovými prostoji.

Kromě dvou předchozích 3G/4G/WiMAX směrovačů představil Netgear ještě Wireless-N směrovač s DSL modemem (DGN2200) určený pro domácí kanceláře a malé firmy. Tato novinka pracuje v bezdrátových sítích standardu 802.11n a podporuje DSL připojení k internetu díky integrovanému ADSL2+ modemu. Nabízí stejné vlastnosti jako model DGN2200M s výjimkou podpory připojení k mobilním sítím; pro mnoho zákazníků je dostačující DSL připojení i při zohlednění rizika jeho občasného výpadku. Směrovač DGN2200 bude celosvětově k dispozici během letošního jara za předpokládanou cenu 129 USD.

 

Přepínače a další zařízení pro připojení síťových zařízení

Netgear řeší problematiku spolehlivé práce s vysoce kvalitním obsahem ve vysokém rozlišení v celé domácnosti tím, že vyvíjí produkty – bezdrátové směrovače, zařízení powerline a ethernetové přepínače – které zákazníkům poskytují vhodnou síťovou infrastrukturu. Netgear je také jedinou firmou vyrábějící síťová zařízení, která dodává úplný sortiment domácích distribučních technologií na trh, včetně technologií powerline a koaxiálního či bezdrátového připojení.

Technologie powerline umožňuje uživatelům využít pro připojení k internetu stávající elektrické zásuvky, což je praktičtější a mnohem elegantnější, než nevzhledné ethernetové kabely. Na letošním CESu Netgear uvádí dvě nové sady powerline adaptérů podporujících rychlost přenosu dat až 200 Mb/s, jež je vhodná i pro aplikace s největším požadavkem za datové toky, jako např. HD video streaming, VoIP telefonie, hraní online her či přenosy velkých souborů po síti. Powerline 200 AV Adapter Kit (XAVB2001) je až o 50 % menší než konkurenční výrobky, využívá nejnovější technologie z oblasti powerline a nabízí až o 20 % vyšší propustnost i rychlost na delší vzdálenosti oproti konkurenčním řešením. Druhá novinka – Netgear Powerline AV 200 + adaptér (XAVB2501) – nabízí stejný výkon i design, a navíc ještě unikátní filtrování „pass-through.“ Obě zařízení splňují certifikaci HomePlug AV zaručující spolehlivé datové přenosy přes rozvody elektrické energie, takže mohou snadno rozšířit jiné již existující HomePlug AV sítě.

Letos na jaře uvede Netgear na trh rovněž svůj první pětiportový AV přepínač pro domácí sítě. Nový přepínač 5-port Home Theater and Gaming Network Switch (GS605AV) dokáže připojit k domácí síti a internetu gigabitovou rychlostí televizory, zařízení TiVO, DVR, přehrávače Blu-ray, herní konzole i kabelové/satelitní přehrávače a set-top boxy. Umožňuje přenášet video ve vysokém rozlišení až do 1080p, podle priority také nastavuje a optimalizuje výkon internetového připojení pro kvalitnější síťový přenos videa, digitální hudby či online hraní bez zpoždění prostřednictvím služeb typu YouTube, Hulu, iTunes a Xbox. Uživatelé mohou jednotlivým připojeným zařízením přiřazovat priority zvolením příslušného barevně odlišeného portu. Funkce pro účinnější využití energie zahrnují režim automatického vypínání portů při jejich nečinnosti a automatické zjištění délky kabelu pro zcela optimální přizpůsobení spotřeby energie. Přepínač GS605AV by měl být celosvětově dostupný v březnu 2010.

Komentáře