Netgear rozšiřuje nabídku úložných zařízení ReadyNAS pro virtualizovaná prostředí

Společnost Netgear rozšířila produktovou řadu úložných zařízení ReadyNAS pro malé a středně velké firmy o dvě nová vysoce výkonná síťová úložiště NAS optimalizovaná pro virtualizovaná prostředí.

Netgear rozšiřuje nabídku úložných zařízení ReadyNAS pro virtualizovaná prostředí


S podporou až pro 500 uživatelů, špičkovým výkonem a náklady stlačenými na minimum jsou dvě nové modelové řady ReadyNAS 3100 a ReadyNAS 4200 ideální k nasazení do menších či středních firem jako primární datová úložiště nebo do velkých podniků jako sekundární úložné řešení. Nové modely řady ReadyNAS představují vysoce výkonné systémy pro spolehlivé ukládání dat s integrovanou podporou replikace či možností zálohování ve virtualizovaných IT infrastrukturách, což představuje ideální kombinaci pro firmy, které chtějí snížit svoje náklady a přitom zvýšit flexibilitu.

Řada ReadyNAS 3100 představuje 1U řešení pro montáž do stojanu se čtyřmi pozicemi pro pevné disky, které dokáže poskytnout až 8 terabajtů (TB) úložné kapacity v jediném systému. Datová úložiště řady ReadyNAS 4200 nabízejí 2U řešení pro montáž do stojanu s dvanácti pozicemi pro pevné disky, díky nimž lze využívat úložnou kapacitu až 24 TB a dvě redundantní jednotky v jediném systému. Obě novinky samozřejmě nabízejí, stejně jako stávající členové řady ReadyNAS, certifikaci pro VMware a unifikovaný, vysoce výkonný systém ReadyNAS RAIDiatorÔ vyvinutý na bázi operačního systému Linux.

Řešení Netgear ReadyNAS 3100 a 4200 obsahují špičkové funkční zázemí podnikové třídy v precizní a osvědčené hardwarové architektuře ReadyNAS. Zařízení ReadyNAS 3100 se čtyřmi SATA pozicemi pro pevné disky je prvním 1U úložným systémem pro montáž do stojanu v cenové hladině do 5 000 USD, který nabízí redundantní napájení pro zajištění maximální spolehlivosti provozu. Přístroje z řady ReadyNAS 4200 s dvanácti SATA pozicemi pro pevné disky zase představují první řešení ReadyNAS podporující ethernetovou síťovou infrastrukturu s rychlostí připojení 10 Gb/s. Zákazníci díky tomu mohou využívat výrazně lepší propustnosti, doby odezvy, spolehlivosti a účinnosti, což představuje ideální výstupní parametry pro virtualizaci serverů, databází a dalších kritických podnikových aplikací v SMB firmách.

 

V modelové řadě ReadyNAS 3100 budou zákazníci moci zakoupit přístroje s úložnou kapacitou 4 TB nebo 8 TB za cenu začínající na 3 800 USD. Zařízení ReadyNAS 4200 budou v prodeji osazená 12 TB nebo 24 TB úložné kapacity za cenu od 10 000 USD. Přístroje z obou modelových řad by měly celosvětově vstoupit do prodeje na konci letošního dubna, jejich budoucí majitelé se mohou těšit i na třicetidenní zkušební verzi služby ReadyNAS Vault pro spolehlivé online zálohování a obnovu dat, či pětiletou záruku. Více informací o produktové řadě ReadyNAS je k dispozici na anglickém webu www.readynas.com nebo českých produktových stránkách:

Komentáře