NetMonitor: internet v únoru zaznamenal odliv zájmu uživatelů

Weby zapojené do NetMonitoru navštívilo v únoru 6,17 milionu uživatelů z ČR, kteří provedli 7,95 miliard zobrazení stránek.

NetMonitor: internet v únoru zaznamenal odliv zájmu uživatelů


Podle únorových výsledků měření návštěvnosti internetu se počet uživatelů z ČR, navštěvujících weby zapojené do výzkumu, snížil o více než 45 tisíc. Pokles byl zaznamenán také v počtu zobrazení stránek generovaných z ČR a v čase stráveném na zapojených webech, což bylo zřejmě ovlivněno menším počtem dnů v měsíci únoru. Téměř ve všech webových kategoriích měřených NetMonitorem došlo ke snížení počtu real users.

Hlavní ukazatele návštěvnosti internetu

Ve druhém měsíci letošního roku poklesly všechny agregované ukazatele webů zapojených do NetMonitoru. Počet zobrazení stránek generovaných českými uživateli internetu se snížil o téměř 7% (593,4 milionu). Uživatelé internetu z ČR strávili v únoru na webech zapojených do výzkumu průměrně 22h a 31min, což je o 1 hodinu a 20 minut méně než v lednu. Vliv na pokles těchto ukazatelů mělo kratší měřené období (29 dnů). Meziměsíční pokles únor/leden byl v obou předchozích letech ještě výraznější nežli v roce 2012: počet zobrazení stránek byl v letech 2010 a 2011 menší o 9,5% a průměrně strávený čas o 8,5%. 


Úvodní foto: Fotolia © Alexandr Mitiuc
Komentáře