Newtel a British Telecom společně v České republice

Společnost New Telekom (Newtel) oznámila propojení své sítě se společností British Telecom. Stává se tak prvním propojením z řady nově vytipovaných potenciálních zákazníků British Telecom v České republice.

Newtel a British Telecom společně v České republice


Společnost New Telekom v závěru loňského roku dokončila propojení s operátory Ibasis, Transtelekom a Exatel. Nové propojení s dominantní telekomunikační společností British Telecom je tedy jejím dalším strategickým krokem, který jí přinese řadu konkurenčních výhod. Těmi jsou zejména zlepšení nákladové struktury národní i mezinárodní terminace hovorů, zajištění jejich prvotřídní kvality se 100 % garancí přenositelnosti čísla volaného, ale také zvýšení procenta zodpovězených hovorů či delší čas hovorů a díky tomu i zvýšení tržeb a zisků.

British Telecom, po migraci převážné většiny mezinárodního provozu na Tata Communications (netýká se BT Footprint destinací), soustředí své další aktivity na získávání nových zákazníků z řad menších, ale stabilních telekomunikačních firem, kabelových televizí (CATV), poskytovatelů Internetu (ISP) a dalších firem v České republice i na mezinárodním trhu.

Pro British Telecom je Newtel novým zákazníkem pro oddělení velkoobchodu v České republice, který společnosti British Telecom pomůže navýšit velkoobchodní tržby a zisky z prodeje národní a mezinárodní terminace hovorů. Díky strategickému projektu se společností Tata je nyní British Telecom celosvětovou jedničkou v konkurenci firem schopných nabízet mezinárodní hlasové terminace.

Komentáře