Neziskové organizace v rámci programu Techsoup získaly software již za 13 milionů Kč

Českým neziskovým organizacím bylo zatím poskytnuto více než 1 500 licencí programů v celkové hodnotě přes 13 milionů korun.

Neziskové organizace v rámci programu Techsoup získaly software již za 13 milionů Kč


Program TechSoup Česká republika, jehož hlavním softwarovým partnerem je společnost Microsoft, zaznamenal nárůst zájmu ze strany neziskových organizací. Od jeho spuštění v prosinci 2010 do konce letošního května je v databázi registrováno již celkem 263 neziskových organizací a bylo vyřízeno celkem 91 objednávek, díky nimž do neziskových organizací putovalo již více než 1 500 softwarových licencí v celkové hodnotě více než 13 milionů korun.

Softwarový dárcovský program TechSoup Česká republika a webový portál www.techsoup.cz byly spuštěny 9. prosince 2010 jako česká odnož služby mezinárodní organizace TechSoup Global se sídlem v San Franciscu. Chod programu v Česku zajišťují Nadace VIA, Nadace Charty 77 – Konto Bariéry a Sdružení VIA. Zaregistrované české neziskové organizace vyhovující kritériím si prostřednictvím e-shopu mohou každé dva roky od společnosti Microsoft objednat 6 produktů, přičemž od každého až 50 licencí. Nabídka obsahuje také možnost objednání 4 produktů ročně od společnosti SAP a 1 produktu ročně od společnosti GiftWorks. Nabídka softwarových produktů zahrnuje operační systémy, kancelářské aplikace, serverová a CRM řešení.

“S Microsoftem spolupracujeme už 15 let na projektu Počítače proti bariérám. I díky tomu známe „neziskový terén“ opravdu dobře. Proto jsme s nadšením uvítali dárcovský program, který nabízí TechSoup společně s Microsoftem. Ohlas ze strany neziskovek správnost naší volby jen potvrdil. Mám také velkou radost, že se nejedná jen o “prodej” softwaru, ale že neziskovky díky projektu obdrží i knowhow a komplexní řešení v oblasti IT, které zefektivní jejich práci, a ke kterému by jinak neměly přístup,“ vysvětlila Božena Jirků, výkonná ředitelka Nadace Charty 77.

Podrobnější informace můžete najít na adrese:

http://www.microsoft.com/cze/onas/charita/den-pro-neziskove-organizace/default.mspx.

Komentáře