Nokia představila nové smartphony řady Lumia s Windows Phone 8

Finský výrobce ve středu uvedl dva nové smartphony, Lumia 920 a Lumia 820, jež poběží na nové verzi mobilního OS Windows Phone 8.

Nokia představila nové smartphony řady Lumia s Windows Phone 8


Nokia Lumia 920Vlajkovou lodí se má stát výkonnější Lumia 920. Kromě přepracované konstrukce a nové startovní obrazovky se Lumia 920 vyznačuje také poměrně slušnou hardwarovou výbavou. Pohání ji dvoujádrový procesor Snapdragon taktovaný na frekvenci 1,5 GHz a je vybavena 1GB pamětí RAM a 32GB vnitřní pamětí. Telefon dále nese 4,5palcový WXGA displej s rozlišením 1280 x 768 px a jeho 8,7MPx fotoaparát se chlubí marketingovou nálepkou PureView.

Novou verzi OS Windows Phone 8 představil Microsoft již v červnu. Oproti předchůdci podporuje například některé nové hardwarové technologie včetně NFC, kterým je smartphone Lumia 920 vybaven.

Jednou z hlavních zbraní Nokie, jíž se bude snažit útočit na potenciální zákazníky, je kompletně offline mapový a navigační systém Nokia Maps. Automobilová navigace je doplněna o funkci výpočtu nejvhodnější trasy s ohledem na aktuální dopravní situaci a systém rozšířené reality Nokia City Lens pak uživatelům při snímání okolí na displeji zobrazí ikony restaurací, obchodů a dalších význačných okolních bodů.

Výrobce svůj nový high-endový smartphone vyzdvihuje také pro jeho fotoaparát, který označuje jako PureView. Co se za marketingovým označením ve skutečnosti skrývá? Nejde o žádnou konkrétní technologii, Nokia pouze slibuje, že se mají kamery označené jako PureView vyznačovat schopností pořizovat dobře prosvětlené a ostré fotografie i za nepříznivých okolních podmínek. Pro demonstraci výrobce na svých stránkách uvádí několik porovnání s konkurenčním smartphonem. Zajímavostí je taktéž způsob nabíjení, který je založen na elektromagnetické indukci a k telefonu tak není nutné připojovat napájecí kabel.

Kártký záznam z tiskové konference, kde výkonná viceprezidentka společnosti Nokia Jo Harlow předsatvuje Lumii 920, si můžete prohlédnout zde.

Nokia Lumia 820

 

Kromě Lumie 920 byl představen také menší zástupce Lumia 820, který disponuje 4,3palcovým displejem a nemůže se pochlubit štítkem PureView.

Je zřejmé, že oba noví dostihoví koně pro Nokii poběží významný závod. Výrobci se již delší dobu nedaří prosadit své produkty na trhu mobilních zařízení a ztrácí tempo za současně dominantní dvojí Apple a Samsung.

 

 

Zdroj: IDG News Service, Nokia.com


Úvodní foto: Nokia
Komentáře