Nokia prezentuje svou strategii, chce bodovat napříč trhem

Generální ředitel společnosti Nokia Stephen Elop v online přenosu ukázal, jaký posun firma učinila ve své nové strategii vytyčené počátkem tohoto roku.

Nokia prezentuje svou strategii, chce bodovat napříč trhem


Nokia nastínila konkrétní kroky zaměřené na růst a získání vedoucí pozice napříč všemi oblastmi - od chytrých telefonů přes mobilní telefony, od vylepšování uživatelské zkušenosti po vývojářské nástroje. V oblasti mobilních telefonů Nokia představila tři nové cenově dostupné přístroje – Nokia C2-02, Nokia C2-03 a Nokia C2-06. Jedná se o modely určené pro jednu i dvě SIM karty. Všechny tři telefony podle výrobce nabízejí nový webový prohlížeč i mapové aplikace pro platformu Series 40, stejně jako volbu mezi ovládáním telefonu prostřednictvím dotykového displeje nebo klasické klávesnice.

Společnost Nokia také obnovila svůj závazek vůči platformě Symbian. Letos v červenci se začnou expedovat přístroje Nokia N8s, E7s, C7s a C6-01s s inovovaným operačním systémem Symbian Anna, který obsahuje řadu vylepšení. Stávající uživatelé těchto zařízení si budou moci update na Symbian Anna stáhnout do konce srpna. V průběhu následujících 12 měsíců pak Nokia uvede dalších až 10 nových chytrých telefonů s platformou Symbian.

Nokia dnes odhalila i svůj chytrý telefon Nokia N9 – tento čistě dotykový přístroj nabízí tři domovské obrazovky a nové uživatelské rozhraní s ovládáním pomocí dotykových gest „swipe“. Nokia N9 je vyrobena z polykarbonátu, díky němuž údajně dosahuje vestavěná anténa lepších podmínek pro příjem signálu, a nabízí tak lepší kvalitu hovoru. Nokia N9 podporuje technologii NFC, díky níž přináší nové možnosti pro sdílení dat a párování příslušenství. Nokia N9 se stane důležitou hnací silou pro další inovace v oblasti uživatelských zkušeností a bude inspirovat vývojáře k vývoji nových výkonných aplikací v prostředí Qt.

Vývojové prostředí Qt je jádrem současné produktové řady chytrých telefonů Nokia a dnes pro něj po celém světě existuje více než 100 milionů zařízení značky Nokia. Návštěvníci Ovi Obchodu, včetně těch z rychle rostoucích trhů v oblasti Asie a Pacifiku, si stahují stále více aplikací vyvinutých právě v Qt. V návaznosti na tento trend se společnost Nokia rozhodla prostřednictvím pokračujících investic přinést podporu pro prostředí Qt na podstatně širší trh coby součást její „Strategie pro další miliardu“. Pro vývojáře v prostředí Qt to bude znamenat nárůst počtu potenciálních uživatelů a nové příležitosti pro nadcházející roky.

Komentáře