Nokia se vrací na MWC, představit by zde měla nový high-end

Finský výrobce mobilních telefonů se po dvouleté pauze vrací na Mobile World Congress v Barceloně, kde by měl koncem února vytasit z rukávu minimálně jeden nový high-endový smartphone.

Nokia se vrací na MWC, představit by zde měla nový high-end


Učinit by tak společnost měla na základě informací od prestižního ekonomického magazínu Forbes, který se odvolává na blíže nespecifikovaný zdroj z vnitřku společnosti. Tisková konference Nokie na letošním veletrhu Mobile World Congress je naplánována na ráno 27. února. Kromě představení nového high-endu se rovněž očekává, že Nokia přiblíží svou strategii pro letošní rok a nadcházející řadu zařízení.

Lumia 910 se nekoná

Technologické blogy již dříve naznačovaly, že se dočkáme modelu Lumia 910 – evropské verze smartphonu Lumia 900, který byl prezentován na lednovém veletrhu CES v Las Vegas. Nokia však nedávno tyto zvěsti vyvrátila s tím, že nic jako model 910 neexistuje.

Co se nového high-endu týče, daří se Nokii informace držet pevně pod pokličkou. Jasné není ani to, zda poběží na platformě Windows Phone 7 stejně jako nové modely Lumia 710 a 800. V úvahu sice připadá také Symbian Belle – nejnovější verze vlastního operačního systému Nokie - jelikož však byl tento systém již odepsán, bylo by jeho nasazení do nové vlajkové lodi poněkud nesmyslné.


Úvodní foto: © Sashkin - Fotolia.com
Komentáře