Nokia Siemens Networks: Budoucnost sítí v pojízdném trucku

Poptávka po broadband-širokopásmových službách významně vzrůstá v České republice, stejně jako v celé Evropě, díky aplikacím, jako jsou Voice over IP (VoIP) nebo IPTV. S přílivem nových služeb a konkurence zároveň mohou být ohroženy tradiční obchodní modely v telekomunikacích.

Nokia Siemens Networks: Budoucnost sítí v pojízdném trucku


Přehlídka společnosti Nokia Siemens Networks zdůrazňuje významnou roli pevných sítí pro budoucnost rozvoje širokopásmových služeb v Evropě a nabízí celkový pohled na trendy, výzvy a technologie v oblasti pevných sítí. Nokia Siemens Networks zavítala také do České republiky v rámci své přehlídky „Fixed Network Truck Road Show", která se konala v Praze 7.-8. září.

„Ačkoli růst mobilní infrastruktury v poslední době zastínil sektor tradičních pevných komunikací, společnost Nokia Siemens Networks předpokládá, že růst trhu pevných sítí v Evropě, což je vyspělé telekomunikační prostředí, bude rychlejší než trh mobilní" uvádí Antonín Hynek ze společnosti Nokia Siemens Networks. „To částečně vyplývá i z faktu, že evropské vlády, které věří, že telekomunikace jsou klíčovým pohonem ekonomického růstu a produktivity, a že infrastruktura pevných sítí je pro konkurenceschopnost země rozhodující, a proto zavádějí programy k posílení své telekomunikační infrastruktury."

V oblasti západní a jižní Evropy se telekomunikační průmysl nachází uprostřed významné transformace řízené potřebou zaměřit se více na požadavky koncových uživatelů, a také transformací operátorů z budovatelů infrastruktury na poskytovatele služeb. Společnost Nokia Siemens Networks na tyto výzvy reaguje neustálým své vedoucí pozice na trhu, inovacemi a řešeními pro zlepšování efektivity a kvality sítí, obohacování koncových uživatelů zkušenostmi a řešeními pro nárůst provozu.

„Nyní, více než kdy dříve, pevná síť potřebuje svěží, kreativní a inovativní přístup, který vyzdvihne a upřednostní oblasti, jakými jsou potřeby koncových uživatelů, efektivita provozní a investice do rozvoje, který přinese udržitelný, dlouhodobý růst i ziskovost," uvedl Hynek. „Přesně to předvádíme: přístup ušitý na míru, aby vyhovoval příležitostem a výzvám, kterým naši zákazníci denně čelí."

Akce, která předvádí komplexní portfolio efektivních, dostupných a zabezpečených pevných IP síťových řešení, klade důraz na broadband a příležitosti, které mohou díky němu vzniknout jak pro uživatele, tak pro obchod.

Mnohé země v oblasti přesto plně nevyužívají možností, které informační a komunikační technologie nabízejí. Studie konektivity společnosti Nokia Siemens Networks seřazuje země podle jejich využívání informačních a komunikačních technologií. Ačkoli 13 z 25 ekonomik poháněných inovací se nachází v jihozápadní Evropě, pouze dvě, a to Nizozemsko a UK, jsou v první desítce díky využívání online služeb jak zákazníky, tak v oblasti obchodu. Česká republika je na 20. místě mezi Itálií (19.) a Španělskem (21.), před svými sousedy, jako je Maďarsko a Polsko.

Stále existuje velký potenciál pro lepší využívání informačních a komunikačních technologií v Evropě a přehlídka Fixed Networks Truck Road Show společnosti Nokia Siemens Networks může pomoci poskytovatelům pevných linek v nabízení služeb přizpůsobených na míru každému koncovému uživateli.

Demonstrace na přehlídce byly navrženy tak, aby poskytovatelům komunikačních služeb ukázaly tři klíčové způsoby, jakými jim společnost Nokia Siemens Networks může pomoci vyrovnat se s celosvětovým  poklesem - zlepšení efektivity a kvality sítě, zohlednění a řízení mimořádného nárůstu provozu, zvyšování příjmů a zdokonalování zkušeností koncových uživatelů.

Předváděná řešení zahrnovaly technologii Carrier Ethernet Transport, jejíž zjednodušená struktura přináší jasné výhody ve všech oblastech sítě, od přístupu k agregaci a od okrajových částí k jádru sítě. Společnosti Juniper Networks a Nokia Siemens Networks nedávno vytvořily společný podnik za účelem poskytnutí kompletního koncového řešení.

Byla předvedena také dostupná optická transportní technologie DWDM společnosti Nokia Siemens Networks, která umožňuje velmi krátký čas pro nasazení v síti a také velmi snadný provoz, a tím poskytuje provozovatelům možnosti pro rychlé a smělé uvádění nových služeb.


 

 

Komentáře