Nokia World 2011: smartphony Lumia s Windows Phone 7

Nokia představuje Lumia 800 a Nokia Lumia 710, první smartphony Nokia na platformě Windows Phone.

Nokia World 2011: smartphony Lumia s Windows Phone 7


Společnost Nokia na každoroční akci Nokia World určené pro zákazníky, partnery a vývojáře odhalila portfolio telefonů, služeb a příslušenství. Návštěvníci se dočkali také očekávaných smartphonů v řadě Nokia Lumia na platformě Windows Phone.

Nokia Lumia 800 podle výrobce přináší propracované sociální funkce a přístup k internetu, nechybí ani kvalitní fotoaparát. Barevná a cenově dostupná Nokia Lumia 710 je smartphonem pro široké masy. Nokia také představila čtyři nové mobilní telefony nabízející stylový design, přístup k sociálním sítím i lokalizační služby. Nokia Asha 300, Nokia Asha 303, Nokia Asha 200 a Nokia Asha 201 mažou rozdíl mezi chytrými a klasickými telefony, nabízejí QWERTY klávesnici i dotykovou obrazovku v kombinaci s přístupem k internetu, integrovanými sociálními sítěmi, zprávami i aplikacemi z Nokia Obchodu.

„Před osmi měsíci jsme oznámili naši novou strategii a dnes ukazujeme její přínos v praxi. Přinášíme inovace napříč celým naším portfoliem, od nových smartphonů až po chytřejší mobilní telefony,“ řekl Stephen Elop, prezident a generální ředitel společnosti Nokia. „Ať už jde o model Nokia Lumia 800 nebo o model Nokia Asha 201, přinášíme na trh nové produkty rychleji než kdy dřív.“

„Od klíčového strategického posunu společnosti Nokia, který přišel teprve před osmi měsíci, v sobě firma našla novou energii. Přinesla podstatná vylepšení platformy Symbian, dokázala se přeorientovat na Windows Phone a pokračuje v budování silného portfolia mobilních telefonů,“ uvedl Pete Cunningham, hlavní analytik společnosti Canalys.

Komentáře