Adobe a Nokia zašťiťují Open Screen Project

Společnosti Adobe Systems a Nokia na veletrhu GSMA Mobile World Congress oznámily zřízení fondu Open Screen Project s vkladem 10 milionů dolarů.

Adobe a Nokia zašťiťují Open Screen Project


Fond pomůže vývojářům připravovat aplikace a služby pro mobilní telefony, stolní počítače a spotřební elektroniku na platformě Adobe Flash. Aktivita je výsledkem rozsáhlé průmyslové iniciativy Open Screen Project, zahrnující více než dvacet špičkových technologických společností v oboru, která chce nastavit konzistentní provozní prostředí pro prohlížení internetu a jednotlivé aplikace. Předpokládá se, že další společnosti se do iniciativy Open Screen Project připojí v budoucnosti.

Vývojáři jsou vybídnuti k navržení konceptů pro aplikace postavené na platformě Adobe Flash, které budou pracovat na displejích mobilních telefonů, stolních počítačích a přístrojích spotřební elektroniky. Aplikace budou posuzovány podle toho, nakolik jsou inovativní a působivé po stránce uživatelských zkušeností, jak jsou stabilní pro plánovanou implementaci a v jaké míře využívají schopnosti a možnosti přístrojů značky Nokia a platforem Adobe Flash a Adobe AIR.

Fond Open Screen Project je společně řízen společnostmi Adobe a Nokia. Projekty schválené pro vývoj budou posuzovány skupinou expertů mobilních a desktopových aplikací partnerů projektu, včetně společností Adobe a Nokia. Mezi vybrané oblasti patří: zábava, sociální sítě, produktivita, hraní, zprávy a informace. Vývojáři si ponechají všechna práva k aplikacím, zatímco společnosti Adobe a Nokia budou mít práva na zhodnocení, testování a propagaci obsahu. Pro více informací a detailů navštivte www.openscreenproject.org.

 

Komentáře