Notebook od Fujitsu vydrží pracovat až dva dny bez nabíjení

Nový model Lifebook P771 přináší až 18hodinovou výdrž a funkce pro mobilní kancelář.

Notebook od Fujitsu vydrží pracovat až dva dny bez nabíjení


Společnost Fujitsu oznámila zahájení prodeje nové řady notebooků LifeBook P771, které podle výrobce nabízejí výdrž na jedno nabití v rozsahu dvou devítihodinových pracovních směn po sobě. Této hodnoty dosahují díky použití čipové sady společnosti Intel, ULV (Ultra Low Voltage) procesorů s nízkou spotřebou, volitelných SSD disků a možnosti rozšíření o záložní akumulátor.

Produktová řada LifeBook P771 navíc umožňuje pracovat také s volitelným napájecím 0-Watt AC adaptérem, jenž podle výrobce zaručuje nulovou spotřebu v případě vypnutí. Uživatelé mají u notebooku na výběr mezi kompaktní odlehčenou verzí a rozšířenou sestavou realizovanou prostřednictvím modulárního stojanu, jenž může poskytnout prostor pro odnímatelnou DVD mechaniku nebo třeba záložní baterii.

V oblasti zabezpečení nové notebooky nabízejí např. možnost využití funkce Advanced Theft Protection (ATP), volitelného  přihlášení pomocí snímání otisků prstu nebo rozšiřující podporu modulů Trusted Platform Module (TPM). Novinka navíc přináší šasi z hořčíkové slitiny, který zlepšuje odolnost a přitom nezvyšuje celkovou hmotnost. Navíc jsou speciálně chráněny i pevné disky – technologie ShockSensor při detekování nebezpečí pádu automaticky odpojuje diskové hlavy. Spoustu starostí způsobených omylem převrženými hrnky s kávou či jinými nápoji dokáže ušetřit i klávesnice odolná proti polití.

Mezi volitelné příslušenství patří zabudovaný 3G/UMTS modul, který uživatelům poskytuje možnost připojení k internetu prostřednictvím sítí mobilních operátorů; samozřejmostí je rovněž podpora bezdrátových standardů Wi-Fi a Bluetooth. V kanceláři lze notebooky LifeBook P771 připojit i k replikátoru portů.

Další informace a zajímavosti o novém notebooku Fujitsu LIFEBOOK P771 lze najít na webových stránkách cz.fujitsu.com/products/mobile/notebooks/lifebook_p.html.

Komentáře