Notebook od Toshiby zvládá 3D zobrazení bez brýlí

Notebook s 3D displejem bez nutnosti používat brýle nabízí vyspělou 3D zábavu i obchodní aplikace a umožňuje zobrazovat současně 2D i 3D obraz

Notebook od Toshiby zvládá 3D zobrazení bez brýlí


Společnost Toshiba představila notebook s možností 3D zobrazení bez brýlí. Model Qosmio F750 3D je údajně prvním komerčně dostupným 3D notebookem na světě bez nutnosti používat brýle, navíc však dokáže na svém displeji zobrazovat zároveň 2D a 3D obsah. Notebook Qosmio F750 3D je dále vybaven konverzí 2D DVD disků do 3D - tato možnost podle výrobce otevírá zajímavé příležitosti pro profesionály, například pro architekty, vědce, designéry produktů nebo lékaře. Toshiba dále uvádí, že notebook Qosmio F750 3D bude dostupný již během srpna tohoto roku, a to v červeném barevném provedení. Výrobce jej plánuje prodávat za doporučenou koncovou cenu 38 990 s DPH.

Další technické specifikace přinesl spřízněný server PC World:

https://pcworld.cz/novinky/3d-zazitek-bez-bryli-toshiba-predstavuje-notebook-qosmio-f750-20552

 

Vizuální zpracování notebooku vám pomůže přiblížit následující video:

 

 

Toshiba v souvislosti s uvedením novinky na trh varuje, že některé osoby mohou při sledování určitých 3D obrazů pocítit zdravotní komplikace. Doslova uvádí, že začnete-li se cítit nezvykle, přestaňte se na 3D obraz dívat. Kdokoli pocítí jakékoli tělesné potíže, měl by okamžitě přestat 3D obsah sledovat a poradit se s lékařem. Vnímání 3D efektů je u každého člověka odlišné a liší se i v závislosti na zobrazovaném obsahu. Vzhledem k možnému ovlivnění vývoje vizuálního vnímání by divákům 3D obrazu nemělo být méně než šest let.

Komentáře