Nová generace rackových distribučních jednotek napájení (PDU) od APC

Společnost APC představila novou generaci spínaných rackových distribučních jednotek napájení (PDU) s technologií pro měření spotřeby podle jednotlivých zásuvek.

Nová generace rackových distribučních jednotek napájení (PDU) od APC


Nový přírůstek v řadě rackových PDU zvládá monitorovat napájení a zaznamenávat spotřebu energie konkrétních zařízení podle jednotlivých zásuvek. IT manažeři tak mohou identifikovat spotřebu energie u každého připojeného zařízení. Zákazníci díky zobrazení spotřeby jednotlivých zásuvek mohou upravit odběr energie z rackové PDU a dosáhnout tak požadované energetické účinnosti.

Nové produkty podle výrobce umožňují:

•    Měřit elektrickou energii dodávanou zařízením jednotlivými zásuvkami – vzniká tak detailnější přehled o napájení přímo zevnitř stojanu oproti dřívější možnosti měření pouze na úrovni fází. Měření podle jednotlivých zásuvek přináší možnost analyzovat trendy spotřeby jednotlivých součástí a plánovat příští kapacitu.

•    Usměrňovat připojená zařízení podle potřeby a plánovat do budoucna – Racková PDU obsahuje software, který zobrazuje spotřebu energie u každého jednotlivého zařízení  připojeného k rackové PDU, ale i detailní záznamy použitelné při plánovaní budoucího rozšiřování či reorganizace.

•    Vzdálená správa jednotlivých zásuvek – Funkce vzdálené kontroly se dá použít k vypínání a zapínání zásuvek , dále k resetu zařízení a ochraně před neautorizovaným využíváním zásuvek. Díky stanovování priorit u napájení mohou definovat pořadí, ve kterém lze vypínat či zapínat připojené zařízení a předcházet přetížení  při znovu zapnutém napájení. V neposlední řadě také prodlužuje dobu provozu při běhu na UPS klíčových zařízení díky prioritnímu přidělování zátěže. 

Komentáře