Nová verze Oracle Exalogic Elastic Cloud se zaměří na komplexní úlohy

Společnost Oracle představila systém Oracle Exalogic Elastic Cloud ve verzi X3-2. Jedná se o hardwarové i softwarové řešení navržené jako celek pro provoz náročných podnikových aplikací.

Nová verze Oracle Exalogic Elastic Cloud se zaměří na komplexní úlohy


Oracle ve své tiskové zprávě uvádí, že Exalogic Elastic Cloud nabízí výkon, spolehlivost a škálovatelnost pro podnikové aplikace řady typů (Oracle Fusion Middleware, Oracle Applications, aplikace založené na jazyce Java), snižuje celkové náklady na vlastnictví (TCO), omezuje rizika při nasazování i provozu, zvyšuje produktivitu uživatelů a nabízí na jednom místě podporu pro celou architekturu.

Tiskové prohlášení dále tvrdí, že se systém hodí pro provoz kritických aplikací i nasazení vysoce škálovatelných soukromých cloudů na principu infrastruktury jako služby (IaaS). Nová verze X3-2 údajně umožňuje nasazovat aplikace až v 60krát vyšší hustotě, což je dáno kombinací hardwarové podpory pro virtualizaci a zvýšením fyzické paměti RAM (z 2,9 TB ve verzi X2-2 na 7,7 TB ve verzi X3-2 v konfiguraci full rack).

Součástí systému je nový licenční model Trusted Partitions, jenž umožňuje flexibilní nasazování softwaru společnosti Oracle. Nový Oracle Exalogic X3-2 není navíc dražší než předešlá verze, takže zákazníci získají za stejnou cenu výkonnější hardware. Oracle Exalogic X3-2 přináší kromě Oracle Exalogic Elastic Cloud Software 2.0 systém pro správu Oracle Enterprise Manager 12c. Ten umožňuje jednotné řízení celého prostředí, od úrovně aplikací až po disky. S předcházející verzí Oracle Exalogic X2-2 je nový systém plně kompatibilní.


Úvodní foto: © vege - Fotolia.com
Komentáře