Nová verze softwaru IBM WebSphere podporuje aplikace od mainframu až po mobily

Na konferenci IMPACT 2011 představila společnost IBM nový software, který umožní klientům vyvíjet, nasazovat a spravovat různé typy aplikací pro platformy od mainframu až po mobilní zařízení.

Nová verze softwaru IBM WebSphere podporuje aplikace od mainframu až po mobily


Na konferenci IMPACT 2011 představila společnost IBM nový software, který umožní klientům vyvíjet, nasazovat a spravovat různé typy aplikací pro platformy od mainframu až po mobilní zařízení. Možnost rozšířit dosah aplikací podle IBM umožní firmám zvyšovat tržby a rozšiřovat základnu zákazníků prostřednictvím rozvíjejících se trhů mobilních a cloudových služeb.

Novým produktem je WebSphere Application Server (WAS) 8, který byl podle svých autorů navržen s ohledem na urychlení vývoje aplikací a služeb. Nová verze WAS poskytuje klientům lepší zabezpečení a kontrolu. Přináší automatická vylepšení v oblasti instalace, údržby, testování a řešení problémů s podnikovými aplikacemi. Nové funkce rozšiřují dosah WAS o podporu aplikací pro chytré telefony a tablety jako iPad, iPhone, Android, BlackBerry a další. Odhaduje se, že globální trh s mobilními aplikacemi vzroste do roku 2015 na 25 miliard dolarů (z 6,8 miliard dolarů v roce 2010).

WebSphere je platforma IBM pro middleware, který zajišťuje součinnost webových aplikací s počítačovými operačními systémy. WebSphere byl vyvinut v roce 1997 a stal se jedním z hlavních prvků přerodu IBM z převážně hardwarového výrobce na společnost dodávající primárně software a služby.

Komentáře