GFI Software představilo novou verzi bezpečnostního řešení Vipre pro SMB

Společnost GFI Software uvedla aktuální verzi Vipre Business, který poskytuje SMB firmám funkcionalitu antiviru, správy aktualizací (patch management) a správy mobilních zařízení v jednom řešení.

GFI Software představilo novou verzi bezpečnostního řešení Vipre pro SMB


Vipre Business Premium podle tiskového prohlášení společnosti GFI Software reaguje na nejpalčivější bezpečnostní výzvy, kterým dnes čelí administrátoři, což jsou především zranitelnosti softwaru třetích stran, které üdajně zapříčiňují až 75 % malwarových a virových infekcí ohrožujících sítě SMB společností.

Malé a středně velké společnosti rovněž čelí výzvám v oblasti správy nejrůznějších mobilních zařízení s odlišnými operačními systémy, což generuje nové bezpečnostní hrozby, které před pár lety neexistovaly. Analytická společnost Gartner nedávno předpověděla, že do roku 2017 bude muset 90 % podniků podporovat dva nebo více mobilních operačních platforem a 65 % podniků bude muset zavést nějaký systém pro správu mobilních zařízení (MDM), aby minimalizovaly bezpečnostní problémy v souvislosti s trendem BYOD (Bring Your Own Device), kdy zaměstnanci využívají v práci svá vlastní mobilní zařízení. Tvůrci malwaru si jsou tohoto trendu vědomi a aktivně se nyní na tato zařízení zaměřují.

Vipre Business tyto výzvy řeší nabídkou centrální správy antiviru, díky níž mohou administrátoři centrálně řídit antivirovou ochranu zařízení typu PC, Mac a Android a chytrých telefonů a tabletů iPhone, iPad a Android. Řešení ve verzi Premium rovněž zahrnuje integrovanou správu aktualizací (patch management), firewall, blokování škodlivých webových stránek a anti-phishingový filtr. Funkce pro správu aktualizací ve verzi Premium automaticky hledá a aktualizuje zastaralý software. Rovněž zobrazuje stav služby Windows Update na každém počítači a dokáže tuto službu zapnout v případě, že není aktivní.


Úvodní foto: © maxkabakov - Fotolia.com
Komentáře