Nové A3 multifunkce Kyocera slibují úsporu nákladů

Společnost Janus uvedla na český trh dvě nová barevná multifunkční zařízení formátu A3, vybavená technologií Ecosys.

Nové A3 multifunkce Kyocera slibují úsporu nákladů


Společnost Janus uvedla na český trh dvě nová barevná multifunkční zařízení formátu A3, vybavená technologií Ecosys. Při jejich vývoji byl podle výrobce kladen hlavní důraz na snadnou použitelnost a správu. Obě zařízení obsahují barevný dotykový panel, přes který se uživatelé přihlašují stisknutím příslušného uživatelského jména nebo fotografické ikony. Profily mohou být organizací předdefinovány tak, aby měla kontrolu nad barevnými tisky či kopírovanými objemy.

Nová multifunkční zařízení dále těží z integrované funkce pro účtování tisku. V rámci jedné počítačové sítě disponují kapacitou až 100 uživatelských ID kódů, pomocí nichž se dá kontrolovat počet stránek vytištěných každým uživatelem, což vede k vyšší odpovědnosti za objemy tisku a pomáhá s iniciativou na snižování nákladů ve firmě. K ekonomičnosti provozu podle výrobce přispívá také možnost nastavitelných profilů pro tisk z jednotlivých aplikací. Například nastavením předem definovaného formátu duplexního a černo-bílého tisku z emailu dojde k výraznému snížení spotřeby papíru a toneru.

Kyocera FS-8020MFP tiskne rychlostí 20/10 stran A4/A3 za minutu monochromaticky i barevně. První stránku dokáže nabídnout za méně než 11/14 sekund při monochromatickém/barevném tisku. Standardní kopie jsou pořizovány s rozlišením 600 x 600 dpi, možný je také tisk s využitím integrované multibitové technologie pro rozlišení 9600 x 600 dpi. Maximální měsíční zátěž zařízení činí 100 tisíc stran A4, provozní náklady na vytištění jedné strany A4 jsou 0,26 Kč monochromaticky a 1,63 Kč barevně. Kyocera FS-8025MFP dokáže za minutu vytisknout 25 stran A4 a 13 stran formátu A3 černobíle i barevně. První výtisk zvládne do 10/12 vteřin. Rozlišení je přitom stejné jako u nižšího modelu, a stejně tak i provozní náklady na jednu stránku a maximální měsíční zátěž.

Oba stroje jsou vybaveny procesorem Power PC 464 s frekvencí 800 MHz a pamětí 1 024 MB volitelně rozšiřitelnou na 2 048 MB. Zařízení standardně obsahují dva zásobníky papíru, jeden univerzální na 500 listů a druhý víceúčelový – přihrádku na 100 listů. Volitelnými doplňky lze vstupní kapacitu rozšířit až na 1 600 listů. Standardní výstupní kapacita činí 280 listů (250 stroj + 30 oddělovač úloh). Duplexní jednotka je v základu.

Zařízení jsou okamžitě dostupná prostřednictvím distribuční sítě za cenu od 68 200 Kč + DPH.

Komentáře