Novell skončil v minusu, rostl hlavně v Linuxu

Prodej NetWare klesá, firma se chce více zaměřit na správu identit. Finanční situaci ovlivnila ale také dohoda s Microsoftem, ovšem linuxové produkty zaznamenaly 46% meziroční růst tržeb!

Novell skončil v minusu, rostl hlavně v Linuxu


Prodej NetWare klesá, firma se chce více zaměřit na správu identit. Finanční situaci ovlivnila ale také dohoda s Microsoftem, ovšem linuxové produkty zaznamenaly 46% meziroční růst tržeb!

Novell oznamuje předběžné finanční výsledky za první fiskální čtvrtletí, které skončilo 31. ledna 2007. Firma vykázala čisté tržby 230 milionů USD (cca 4,9 miliard Kč), zatímco za první fiskální čtvrtletí roku 2006 to bylo 242 milionů dolarů - pokles tedy představoval 12 mil. USD.
Ztráta z dlouhodobých operací pro kmenové akcionáře za první fiskální čtvrtletí roku 2007 činí 20 milionů dolarů, neboli 0,06 USD na kmenovou akcii.

Výsledky byly zveřejněny jako předběžné, protože Novell v průběhu třetího fiskálního čtvrtletí roku 2006 z vlastní iniciativy zahájil dobrovolnou revizi firemní praxe odměňování formou cenných papírů a souvisejícího potenciálního dopadu na jeho účetnictví. Oznámené finanční výsledky tak pochopitelně neberou v úvahu žádné úpravy, které mohou být případně nutné po dokončení revize odměn. Oficiální zprávy se tak dočkáme až za několik měsíců.

V průběhu prvního fiskálního čtvrtletí roku 2007 zaznamenal Novell tržby z linuxových produktů ve výši 15 milionů dolarů, což je 46% meziroční nárůst. Tržby z produktů pro správu identit a přístupu dosáhly 24 milionů, což odpovídá 7% meziročnímu nárůstu. Souhrnné tržby z produktů Open Enterprise Server a NetWare meziročně poklesly o 18 %.

Jsme velice spokojeni s našimi výsledky a dynamikou na linuxovém trhu za první čtvrtletí,“ řekl Ron Hovsepian, prezident a generální ředitel společnosti Novell. „... celkově byly naše čtvrtletní výsledky smíšené a budeme muset zkvalitnit naši práci v oblastech správy identit, zabezpečení a systémů.

Zůstatek hotovosti, ekvivalentů hotovosti a krátkodobých investic k 31. lednu 2007 byl 1,8 miliardy dolarů, což je nárůst proti 1,5 miliardy dolarů v posledním čtvrtletí. Cash flow z aktivit byl v prvním fiskálním čtvrtletí 348 milionů dolarů, což je nárůst proti 25 milionům v prvním fiskálním čtvrtletí 2006. Tyto změny jsou především důsledkem dohody uzavřené mezi Novellem a Microsoftem.

Komentáře