Nový iPad 5 pravděpdobě přijde na trh již v březnu 2013

Již páté generace oblíbeného tabletu iPad z produkce společnosti Apple by se měli uživatelé dočkat již za tři měsíce. Apple po vzoru konkurence zkracuje periodu mezi vydáním nových modelů.

Nový iPad 5 pravděpdobě přijde na trh již v březnu 2013


Nejsou tomu ani dva měsíce, co společnost Apple vypustila poslední (čtvrtou) verzi svého tabletu iPad, a již se začíná diskutovat o novém modelu. S informací o plánech Applu přišel technologický server Macotakara, který se odkazuje na svůj interní zdroj, zřejmě zaměstnance společnosti Apple. Přestože se jedná o neověřené informace, server Macotakara již v minulosti správně předpověděl rozměry i některé designérské prvky oficiálně ještě nezveřejněných iPadů, tudíž si jeho tvrzení vysloužila určitou míru věrohodnosti.

„Podle mého zdroje bude iPad 5. generace vypuštěn na trh již v březnu 2013. Design nového iPadu bude připomínat iPad mini a tablet bude tenčí a lehčí,“ uvádí redaktor magazínu Macotakara. Objevily se rovněž informace o očekávaných rozměrech. iPad 5. generace by měl být ve srovnání se svým předchůdcem o 4 mm nižší, o 17 mm užší a o 2 mm tenčí, tloušťkou by se tak téměř vyrovnal současnému 7,9palcovému modelu iPad mini.

Aby novinek nebylo málo, rovněž nedávno představený iPad mini by měl být v březnu nahrazen novějším modelem. Hlavní změnou by přitom měl být Retina displej se stejným rozlišením (2048 x 1536 px), jakým disponuje iPad třetí a čtvrté generace.

 

Zdroj: IDG News Service, 9to5mac.comBusinessinsider.comMacotakara.jp


Úvodní foto: Apple
Komentáře