Nový šestijádrový procesor AMD Opteron EE přináší nové možnosti na poli cloud i dense computingu

Společnost AMD uvedla na trh šestijádrový procesor AMD Opteron EE o příkonu 40W.

Nový šestijádrový procesor AMD Opteron EE přináší nové možnosti na poli cloud i dense computingu


Při zvýšeném výkonu standardních čtyřjádrových procesorů AMD Opteron na jeden watt o 31% je šestijádrový procesor AMD Opteron EE šitý na míru zákazníkům, kteří potřebují vysoký výkon, ale zároveň jsou nuceni šetřit každý watt, aby se snížila spotřeba energie data centra.

Poptávka po tomto úsporném procesoru přichází hlavně od zákazníků řídících velké IT projekty s mnoha pracovišti, kde nízká spotřeba přebíjí potřebu čistého výkonu a kde má na konečný součet příznivý vliv každý ušetřený watt elektrické energie. Společnost AMD nabízí nejširší spektrum na energii úsporných procesorů s více než trojnásobnou nabídkou ekologických řešení, než má konkurence.

 

„V našem průmyslovém oboru je důležité pozorovat, jak jsou technologie používány a sledovat nové a nové potřeby zákazníků," řekl Patrick Patla, viceprezident a generální ředitel divize Server and Workstation. „Procesor AMD Opteron EE umožňuje OEM firmám poskytovat na energii úsporné servery, které nemají zapotřebí kompromisů v power managementu, virtualizaci nebo po stránce výkonu.  Zvláště je navržen tak, aby byl řešením problémů, o kterých nyní probíhají rozsáhlé diskuze - zakládání a provoz velkých data center pro webové služby a přitom se snažit dosáhnout lepších výsledků s menšími náklady."

 

Komentáře