Novým provozním ředitelem AXA pro Česko a Slovensko je Peter Socha

Novým provozním ředitelem skupiny AXA se od 1. září 2010 stal Peter Socha, dosavadní finanční ředitel pro Slovensko. Na této pozici bude v AXA odpovídat za provozní útvar a IT pro Česko a Slovensko. Finančním ředitelem pro obě země je od nynějška Mojmír Boucník, který doposud vykonával tuto funkci jen pro Českou republiku.

Novým provozním ředitelem AXA pro Česko a Slovensko je Peter Socha


Peter Socha pracuje pro skupinu AXA od roku 2005. Doposud působil jako finanční ředitel skupiny AXA pro Slovensko, a byl tak primárně odpovědný za oblast financí. Je zároveň předsedou představenstva AXA, d.s.s, a.s. a členem představenstva AXA, d.d.s., a.s.

Petr Socha předtím působil v Prvej dôchodkovej sporiteľni, d.s.s. jako předseda představenstva a generální ředitel. V této funkci byl odpovědný za vedení společnosti. Čtyři roky pracoval jako finanční ředitel pro Doplňkovou pojišťovnu CREDIT SUISSE LIFE & PENSIONS. Předtím několik let zastával vedoucí pozice v dalších finančních institucích jako Eximbanka Slovensko nebo Investičná a rozvojová banka, a.s. Bratislava.

Peter Socha vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě a je uznávaným expertem v oblasti důchodového spoření. Od roku 2007 je zároveň předsedou Asociácie dôchodkových správcovských spoločností na Slovensku.

Mojmír Boucník, finanční ředitel pro ČR, rozšíří svůj tým v Čechách o kolegy z finančního útvaru na Slovensku, a bude tedy zodpovědný za finance skupiny AXA v obou zemích.

Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.