Océ Production Printing Summit 2011

Ve výrobním závodě Océ v německém Poingu se v první polovině června uskutečnilo setkání odborníků, odborných médií a zákazníků z oblasti poskytovatelů tiskových služeb na téma budoucnosti digitálního produkčního tisku pod názvem Océ Production Printing Summit.

Océ Production Printing Summit 2011


Na 6000 m2 výstavní plochy se představilo i několik zásadních novinek, např. plnobarevný inkoustový tiskový systém Océ ColorStream 3500, který při rychlosti tisku 75 m za minutu umožňuje ve twin konfiguraci produkci až 60.600  stran  A4 za hodinu. Evoluce se promítla i do řady Océ JetStream, kde se představil Océ JetStream 1400  – duplexní tiskárna integrovaná v jednom kabinetu pro provozy s limitovanými půdorysnými dispozicemi, přesto s produktivitou 1350 stran A4 za minutu a dále nová vlajková loď řady – Océ JetStream 3000 s produktivitou 2700 stran A4 za minutu. Oba nové systémy nabízejí tiskovou kvalitu 600x600 dpi, díky dvoubitové modulaci tiskového bodu poskytují optickou kvalitu srovnatelnou s tiskem při rozlišení 1200x1200 dpi. Mezi dalšími exponáty byly k vidění Océ VarioStream 8000, Océ VarioStream 7120, Océ ColorStrem 10000 Flex, Océ VarioPrint 6000 a Canon imagePRESS C7010VP.

Součástí prezentace bylo i představení nových řešení a obchodních modelů pro vysokorychlostní digitalní tiskové systémy, postavených na sofistikovaných SW nástrojích Océ Prisma.Odborná veřejnost věnovala vysokou pozornost i doprovodným programům a prezentacím. Úvodní projevy vrcholných představitelů Océ i zástupce manroland definovaly jasnou strategii pro další budoucnost značky, technologické trendy, vývoj a změny charakteru aplikací a s tím související i zásadní změnu přístupu k obchodování s tiskovými službami. Pokud během prezentací předsedy představenstva Océ Rokuse van Iperena, viceprezidenta Océ divize produkčního tisku Sebastiana Landesbergera nebo předsedy představenstva manroland Gerda Finkbeinera přece jen vyvstaly nějaké otázky, následná moderovaná diskuze vnesla seriózní a racionální pohled i na zdánlivě tabuizovaná témata, jakými jsou například budoucí koexistence ofsetu a digitálního tisku nebo postavení a budoucnost Océ v rámci skupiny Canon.

Komentáře