Ochrana před daňovými podvody od AVG

Společnosti Cyber Tax Day a AVG Technologies se spojily, aby pomohly ochránit uživatele před online daňovými podvody pomocí bezplatného antivirového softwaru a služeb souvisejících s podáním daňového přiznání.

Ochrana před daňovými podvody od AVG


Pouze sedm dní zbývá do posledního termínu podání daňových přiznání v USA! Tento rok, více než kdy jindy, budou daňoví poplatníci využívat online služby, aby získali své peníze zpět. Podle statistik na www.irs.gov (IRS - správní orgán amerického ministerstva financí), 82 procent daňových poplatníků, kteří již tento rok podali svá daňová přiznání, využilo možnosti jeho podání online, neboť je to snadnější a rychlejší způsob pro ty, jež využívají elektronických služeb.

Bohužel spolu s nárůstem počtu lidí, kteří vyplňují svá daňová přiznání online, roste i objem počítačové kriminality. Přestože je elektronická forma podání daňového přiznání bezpečnější než papírová, uživatelé se musí ujistit, že jejich počítače nejsou infikovány žádným spywarem a softwarem, který zaznamenává počet stisků na klávesnici (keylogger) a je třeba, aby si dávali pozor na podvody, jako jsou například falešná vracení daní a další triky, kterými se chtějí podvodníci dostat k citlivým osobním informacím.

Aby se uživatelé cítili bezpečněji, společnost AVG Technologies se spojila s CyberTaxDay.com, a společně vytvořili webovou stránku, kde mohou uživatelé získat informace týkající se podání daňového přiznání a přístup ke stažení bezplatného bezpečnostního softwaru od AVG, díky kterému si uživatelé budou moci nechat proskenovat počítač ještě před samotným elektronickým podáním daňového přiznání.

Návštěvníci CyberTaxDay.com mohou získat informace, které jim pomohou lépe zabezpečit své počítače, včetně tipů pro každodenní bezpečnost při práci s počítačem a zvláštních varování od IRS týkající se phisingu, počítačových virů a spamu. AVG Technologies poskytuje bezplatné stažení vlastního antivirového softwaru spolu s dalšími produktovými doporučeními, které zákazníkům pomohou zajistit bezpečnost jejich citlivých finančních dat: http://www.cybertaxday.com/avg-antivirus

Komentáře