Opera ve verzi 10 nabízí spoustu vylepšení

Společnost Opera Software uvedla finální verzi prohlížeče Opera 10. Prohlížeč Opera 10 je zcela zdarma, k dispozici je ve 43 jazycích včetně češtiny a funguje na platformách Windows, Mac a Linux.

Opera ve verzi 10 nabízí spoustu vylepšení


Samotní tvůrci Operu 10 vyzdvihují především kvůli následujícím třem bodům:

1. Opera Turbo

Nová technologie komprimace, která řeší potíže s pomalými připojeními. Opera Turbo přináší zrychlení při procházení webu.

Pokud se vaše síťové připojení zpomalí na hlemýždí tempo, stačí aktivovat funkci Opera Turbo a můžete procházet web rychlostmi jako při širokopásmovém připojení. Funkce Opera Turbo automaticky zjistí, kdy pro vás bude prospěšné urychlení sítě. Po aktivaci začne funkce Opera Turbo ihned komprimovat stránky, takže se při omezeném připojení přenáší méně dat.

Laboratorní testy společnosti Opera Software ukázaly, že prohlížeč Opera Turbo nabízí procházení webu při pomalých připojeních až osmkrát rychleji než jiné prohlížeče. Zde odkaz na video ukazující rozdíl při použití technologie Opera Turbo.

2. Elegantní rozhraní


Opera 10 je vybavena novým modernizovaným a elegantním rozhraním.

3. Lepší záložky
V prohlížeči Opera 10 můžete měnit velikost pruhu záložky jejím snížením nebo dvojím kliknutím na její úchyt. Prohlížeč nyní zobrazuje úplné miniatury všech otevřených záložek.Prohlížeč Opera 10 však zahrnuje ještě další vylepšení:

- Rychlý přístup v perfektní velikosti
Používáte velký monitor? Převeďte funkci Rychlý přístup na mřížku o rozměrech 5 × 5. K dispozici jsou také jiné velikosti. Pokud máte oblíbený obrázek, můžete jej použít na pozadí funkce Rychlý přístup.

- Automatické aktualizace pro vyšší bezpečnost
Prohlížeč Opera 10 se automaticky aktualizuje, takže budete vždy mít nejaktuálnější verzi.

- Kontrolujte pravopis
Už nebudete dělat překlepy. Zadejte text do libovolného pole našeho e-mailového klienta a Opera 10 provede automatickou kontrolu. Nástroj pro kontrolu pravopisu podporuje 51 jazyků a využívá známý slovníkový formát Hunspell typu Open Source.

- Lepší e-maily s lepším e-mailovým klientem
Aplikace Opera Mail poskytuje řadu možností uspořádání, seřazení a vyhledávání e-mailů a kontaktů. Nová čtečka podprocesů usnadňuje vedení diskuzí.

- Zakuklená šikovnost
Opera 10 je podle tvůrců až o 40 % rychlejší při načítání stránek než Opera 9.6, a to před aktivací funkce Opera Turbo. Přizpůsobivá správa paměti je navíc optimalizována tak, aby šetřila paměť, pokud je jí k dispozici méně, a naopak využívala více paměti ke zvýšení výkonu, pokud j jí k dispozici více.

- Nástroje pro vývojáře webu
Vývojáři webu si mohou pohrát s nejnovější aktualizací na verzi zabudovaných nástrojů pro vývoj webu Opera Dragonfly. Technologie Opera Dragonfly, dostupná ve 36 jazycích, nyní umožňuje upravovat model DOM a zkoumat záhlaví HTTP. Opera 10 vyhovuje standardům ACID3 a podporuje webová písma CSS3.


Prohlížeč Opera 10 je k dispozici ve 43 jazycích včetně češtiny, pro počítače se systémem Windows, Mac i Linux. Můžete si jej zcela zdarma stáhnout na adrese http://www.opera.com/.

Komentáře