Oracle Database 11g Release 2 je hotová

Nejnovější generace databáze firmy Oracle staví na inovacích uvedených v Oracle Database 11g, a dále je rozvíjí.

Oracle Database 11g Release 2 je hotová


Technologie Oracle Real Application Clusters (RAC) v této verzi umožňuje plug-and-play konfiguraci gridu a přináší nové možnosti sdružování serverů, které umožní organizacím snížit jejich náklady na servery optimalizací přidělování a správy konsolidovaných databázových sítí.

Je k dispozici také nový doplněk pro databázi Oracle RAC One Node.  Řešení Oracle RAC One Node umožňuje zákazníkům snáz zkonsolidovat méně kritická databázová prostředí v gridu s většinou funkcí redundance a dostupnosti, které poskytuje technologie Oracle Real Application Clusters.

Kombinace technologií Oracle Database 11g Release 2 Advanced Compression a Partitioning ušetří náklady na datová úložiště 2-4násobnou kompresí dat a zjednodušením používání levnějších úložných technologií.

Technologie Oracle Automatic Storage Management je v této verzi rozšířena o podporu obecného souborového systému clusteru, který pomůže zákazníkům snížit jejich náklady na správu datového úložiště.

Oracle Database 11g Release 2 Automatic Storage Management, Oracle Real Application Clusters a Active Data Guard umožňují používat úložné a serverové prostředky pro zajištění odolnosti vůči poruchám i pro provoz produkčních úloh, takže záložní servery a datová úložiště nemusí běžet naprázdno při čekání na poruchy.

Novinkou v této verzi je funkce Redefinition, která umožňuje za provozu upgradovat databázové aplikace zákazníků. Odstraňuje tak nutnost mít samostatná prostředí pro upgrade.

Oracle Database 11g Release 2 v kombinaci s technologií Oracle Database Machine poskytuje až 10x vyšší výkon dotazů. Tato verze také přináší vyšší výkon dotazů díky možnosti transparentně spouštět dotazy proti datům uloženým v paměti všech serverů v gridu.

Automatické funkce samočinné správy mohou až zdvojnásobit produktivitu správce databáze proti starším verzím Oracle Database a zkrátit dobu potřebnou k upgradu z předchozích verzí.

 

Komentáře