Oracle Database Appliance kombinuje hardware, software a úložné systémy

Společnost Oracle uvedla na trh zařízení Oracle Database Appliance.

Oracle Database Appliance kombinuje hardware, software a úložné systémy


Toto kompletní databázové řešení se skládá z kombinace databázového serveru Oracle Database 11g Release 2, technologie Oracle Real Application Clusters na serveru Sun Fire server cluster se dvěma nody a operačním systémem Oracle Linux.

Řešení Oracle Database Appliance je navrženo jako kombinace softwaru, serverů, úložných systémů a síťových technologií, které podle tiskového vyjádření zajišťují vysokou dostupnost pro široké spektrum vlastních i předpřipravených databázových aplikací z oblasti OLTP (on-line transakční zpracování) a datových skladů.

Systém Oracle Database Appliance pomocí aplikací Oracle Real Application Clusters a Automatic Storage Management chrání databáze před selháním serverů a úložných zařízení. Řešení nabízí zákazníkům model platby za softwarové licence přizpůsobený růstu firmy. Cena databáze Oracle a dalšího softwaru závisí na počtu procesorových jader (od 2 do 24).

Náklady a zdroje, které jsou běžně potřebné pro vytvoření a provoz vysoce dostupných databázových systémů, v tomto případě snižuje několik funkcí. Zařízení Oracle Database Appliance nabízí proaktivní monitoring, umožňuje administrátorům poskytování softwaru pomocí kliknutí myši, plně integrované nasazování oprav a automatické telefonáty administrátorovi v případě selhání hardwaru. Ekosystém partnerů společnosti Oracle nabízí zákazníkům řadu horizontálních i oborově specifických aplikací, které využijí výhody vyšší dostupnosti zařízení Oracle Database Appliance.


Úvodní foto: © senticus - Fotolia.com
Komentáře