Oracle oznamuje Exalogic Elastic Cloud Software 2.0

Společnost Oracle oznámila Exalogic Elastic Cloud Software 2.0, aktuální verzi integrovaného systému Oracle Exalogic.

Oracle oznamuje Exalogic Elastic Cloud Software 2.0


Řešení Oracle Exalogic je založené na otevřených technologiích a průmyslových standardech. Pomocí technologie Oracle VM podporuje virtualizaci kritických aplikací, jejichž výkon se přitom blíží aplikacím nativně provozovaným na fyzických serverech. Komponenta Oracle Exabus podle tiskového prohlášení umožňuje rychlou komunikaci (I/O – vstup/výstup) mezi jednotlivými částmi řešení.

Integrována je komponenta pro správu Oracle Enterprise Manager 12c, která odpovídá za pružnost celého řešení na úrovni aplikací. Řešení podporuje konsolidaci více aplikací na jediném systému v podobě privátního cloudu; plná izolace aplikací tímto způsobem odstraňuje bezpečnostní rizika. Další vestavěné technologie umožňují řídit a směrovat velké objemy dat jednotlivých aplikací při zachování vysokého výkonu.

Exalogic je podle vyjádření společnosti Oracle logickou volbou pro provoz aplikací společnosti Oracle, včetně Oracle E-Business Suite, Oracle Siebel CRM, Oracle PeopleSoft, Oracle JD Edwards a podnikových aplikací určených speciálně pro konkrétní průmyslová odvětví. Řešení Oracle Exalogic je rovněž optimalizováno pro provoz produktů z portfolia Oracle Middleware. Oracle Exalogic nativně využívá databázový stroj Oracle Exadata Database Machine a je integrován s databází Oracle Database a s prostředím Oracle Real Application Cluster.


Úvodní foto: © tlorna - Fotolia.com
Komentáře