Oracle představil novou verzi Fusion Middleware

Oracle uvedl na trh novou generaci své sady middlewaru Oracle Fusion Middleware 11g. Oracle Fusion Middleware 11g sada middlewaru, která je složena z následujících komponent: Oracle SOA Suite, Oracle WebLogic Suite, Oracle WebCenter Suite a Oracle Identity Management.

Oracle představil novou verzi Fusion Middleware


Oracle Fusion Middleware 11g přináší inovace, které zjednodušují komplikované informační technologie. Integruje vlastnosti moderní aplikační infrastruktury pro zjednodušený vývoj, architekturu SOA, cloud computing, transformaci podnikových procesů, zabezpečení orientované na služby, zdokonalenou spolupráci a řízení IT.

 

Platforma nabízí například následující vylepšení:

Oracle SOA Suite 11g sjednocuje systémové, lidské a dokumentové procesy a architekturu EDA (Event Driven Architecture) s celou řadou funkcí SOA od vývoje přes zabezpečení až po podnikové řízení. Oracle SOA Suite 11g nasazená na infrastruktuře aplikačního gridu Oracle je optimalizována pro vytváření a integraci služeb v soukromých a veřejných sítích typu cloud.

Oracle WebLogic Suite 11g přináší novou úroveň provozního vhledu a automatizace pro dosažení lepší provozuschopnosti aplikačních serverů s nižšími náklady na správu. Nové funkce jako Oracle Fusion Middleware GridLink pro Oracle Real Application Clusters a Oracle Fusion Middleware Enterprise Grid Messaging posilují spolehlivost a dostupnost. Oracle Fusion Middleware ActiveCache rovněž umožňuje rychlé škálování do šířky, aby bylo možné reagovat na měnící se poptávku uživatelů a vytížení systémů.

Oracle WebCenter Suite 11g nabízí širokou sadu opakovaně použitelných komponent Oracle WebCenter Services, které lze začlenit v podstatě do jakéhokoli typu portálu - intranetu, složené aplikace, webové komunity - na obohacení funkcí sociální sítě a osobní produktivity. Deklarativní nástroj v prostředí prohlížeče Oracle Composer umožňuje koncovým uživatelům i vývojářům snadno vytvářet, sdílet a personalizovat aplikace, portály a sociální weby. Nové předem vytvořené řešení sociální sítě Oracle WebCenter Spaces umožňuje koncovým uživatelům vytvářet a spravovat komunity na podporu vyšší produktivity, lepší komunikace a efektivity.

Oracle Identity Management 11g přináší první komponenty plně integrované sady správy identit, která je do hloubky integrována s ostatními řešeními Oracle Fusion Middleware i s novými funkcemi včetně Deployment Accelerators a Universal Federation Framework. Používá moderní jednotné uživatelské rozhraní založené na technologii Oracle Application Development Framework (ADF) Faces.

Vývojové nástroje Oracle Oracle Fusion Middleware 11g staví na dříve ohlášených strategických vývojových nástrojích Oracle JDeveloper, Oracle Application Development Framework a Oracle TopLink.

 

Komentáře