Oracle představuje Exadata X3 Database In-Memory Machine

Čtvrtá generace databázových systémů využívajících technologii in-memory se podle Oracle hodí pro OLTP databáze nejvyšší třídy, velké datové sklady a databáze na bázi cloudu.

Oracle představuje Exadata X3 Database In-Memory Machine


V úvodním vystoupení na konferenci Oracle OpenWorld představil výkonný ředitel společnosti Oracle Larry Ellison systém Oracle Exadata X3 Database In-Memory Machine. Jedná se o nejnovější generaci těchto databázových strojů, které nyní využívají technologii in-memory (zpracování dat přímo v operační paměti bez nutnosti přistupovat na datové úložiště).

Cílem společnosti Oracle bylo, aby systém Oracle Exadata X3 Database In-Memory Machine nabídl co nejvyšší výkon při co nejnižších nákladech. Za tímto účelem je implementována technologie mass memory hierarchy (masivní hierarchie paměti), která automaticky přesouvá veškerá aktivní data do paměti Flash a RAM; naopak data používaná méně aktivně se ponechávají na levných discích.

Systémy Oracle Exadata X3 Database In-Memory Machine využívají kombinaci škálování mezi  servery a úložnými systémy (scale-out, tj. škálování mezi více systémy), síťové propojení InfiniBand, pokročilé techniky ukládání dat a vyrovnávání paměti, paměť Flash přes rozhraní PCI a hybridní sloupcovou kompresi pro data v databázových tabulkách. Výsledkem je extrémní výkon a dostupnost veškerých pracovních úloh prováděných v databázi Oracle.

Systém Oracle Exadata X3-2 Database In-Memory Machine je dostupný v konfiguracích full-rack, half-rack, quarter-rack a nově i levné podobě eighth-rack (stroj zaujímající pouze osminu skříně). Díky tomu je systém vhodný pro širokou škálu úloh. Systémy Oracle Exadata X3-8 Database In-Memory Machine jsou k dispozici v podobě full-rack. Oba systémy X3 podporují konfigurace ve více skříních (multi-rack), což podle Oracle zajišťuje téměř neomezenou škálovatelnost.Úvodní foto: © Argus - Fotolia.com
Komentáře