Oracle uvádí hardwarové zařízení Big Data Appliance

Společnost Oracle oznámila dostupnost hardwarového zařízení Oracle Big Data Appliance. Toto zařízení by mělo zákazníkům umožnit získávat obchodní hodnotu z velkých objemů dat.

Oracle uvádí hardwarové zařízení Big Data Appliance


Systém Oracle Big Data Appliance představuje hardware i software včetně distribuce Cloudera s podporou pro technologii Apache Hadoop, komponentu Cloudera Manager a open source distribuci analytického systému R. Použitým operačním systémem je Oracle Linux a zařízení je dodáváno s databází Oracle NoSQL (verze community edition) a javovým virtuálním strojem Oracle HotSpot Java Virtual Machine.

Společnost Oracle současně uvádí také softwarovou sadu Oracle Big Data Connectors, která organizacím pomáhá  integrovat data uložená v systému Hadoop nebo v databázi Oracle NoSQL s databází Oracle 11g. Zařízení Oracle Big Data Appliance a software Oracle Big Data Connectors spolu s portfoliem produktů Oracle Exadata Database Machine, Oracle Exalogic Elastic Cloud a Oracle Exalytics In-Memory Machine podle Oracle pokrývají požadavky podniků na práci s velkými objemy dat. Zákazníci mohou nyní velké objemy dat získávat, organizovat i analyzovat v kontextu veškerých podnikových dat.

Zařízení Oracle Big Data Appliance je složeno z 18 serverů Oracle Sun, které mají celkem

-    864 GB hlavní paměti
-    216 procesorových jader
-    648 TB diskového úložného prostoru

K dalším vlastnostem systému patří

-    rychlost datového přenosu 40 Gb/s InfiniBand mezi uzly a dalšími systémy společnosti Oracle,
-    rychlost datového přenosu 10 Gb/s Ethernet vůči datovým centrům.


Úvodní foto: © N-Media-Images - Fotolia.com
Komentáře