Oracle uvádí vývojové prostředí NetBeans IDE 7.0

Integrované vývojové prostředí s podporou nastupujícího standardu JDK 7 umožní rychlejší a efektivnější vývoj aplikací v jazyce Java.

Oracle uvádí vývojové prostředí NetBeans IDE 7.0


Nové vývojové prostředí přináší podporu pro chystanou verzi jazyka Java, JDK (Java Development Kit, soubor základních prostředků pro vývoj včetně virtuálního stroje pro běh aplikací a překladače zdrojového kódu) 7. NetBeans je v tuto chvíli údajně jediným open source vývojovým prostředím, které obsahuje podporu pro novou verzi JDK.

 

 

Nová verze NetBeans přináší také těsnější integraci s aplikačním serverem Oracle WebLogic Server 11 g a podporu pro další software společnosti Oracle: Oracle Database, GlassFish Server Open Source Edition 3.1 a Oracle GlassFish Server 3.1. Prostředí umožňuje vývoj mnoha typů aplikací v jazyce Java, ale podporuje také další jazyky a platformy, jako je např. PHP, JavaScript/Ajax a C/C++. NetBeans je k dispozici pro operační systémy Windows, Mac OS, Linux a Oracle Solaris.

Prostředí NetBeans 7.0 podle svých autorů přináší vylepšený editor samotného kódu v jazyce Java, a to včetně doplňování kódu a nápovědy. Programová dokumentace Javadoc nyní podporuje přístup přes protokol HTTP ke vzdáleným adresám URL. Soubory dokumentace mohou nyní být (v rámci knihoven i celých programů) hostovány i vzdáleně.

Komponenta JavaServer Faces je integrována se serverem Oracle WebLogic Server 11g. Nový uzel běhového prostředí tohoto serveru zobrazuje nasazené aplikace a zdroje. Součástí vývojového prostředí NetBeans 7.0 je HTML editor, který podporuje standard HTML 5 a nabízí také vylepšenou validaci HTML kódu. Co se týče podpory databází, nyní je možné rovněž editovat a nasazovat uložené procedury. Zjednodušen je průvodce pro připojení databáze a nově byl přidán průvodce instalací ovladačů JDBC.

Komentáře