Oracle VM 3.0 - nová verze nástrojů pro virtualizaci serverů

Společnost Oracle představila svým zákazníkům, partnerům i odborníkům Oracle VM 3.0, nejnovější verzi svého řešení pro správu a virtualizaci serverů.

Oracle VM 3.0 - nová verze nástrojů pro virtualizaci serverů


Řešení Oracle VM 3.0 nabízí nové funkce pro správu na základě politik (zásad), umožňuje správu úložných zařízení přes rozhraní Oracle VM Storage Connect a centralizovanou správu konfigurace sítě. Vylepšena byla rovněž podpora pro formát OVF (Open Virtualization Format).

Pro aplikace, middleware a databáze společnosti Oracle je k dispozici více než 90 předpřipravených šablon (Oracle VM Templates). Předkonfigurované sady virtuálních strojů mohou obsahovat i celé vícevrstvé aplikace a související politiky pro správu. Oracle VM 3.0 podporuje až 128 virtuálních procesorů na virtuálním stroji. Na serverech Oracle Sun Fire X4800 M2je možné podporovat až 160 fyzických procesorů a 2 TB paměti.

„Zákazníci již nyní požadují od virtualizace více než jen tradiční konsolidaci serverů,“ uvádí Wim Coekaerts, senior viceprezident divize Linux and Virtualization ve společnosti Oracle. „Virtualizace by měla pomáhat nasazovat, spravovat a optimalizovat celé prostředí aplikací, nikoliv pouze samotný server. Oracle VM 3.0 vychází právě z tohoto přístupu zaměřeného na aplikace.“

„Firmy budou nuceny se svými vnitřními zdroji IT stále více zacházet jako externí poskytovatelé služeb, což jim umožní rychlé nasazování kritických aplikací i jejich efektivní správu,“ říká Al Gillen, viceprezident divize  System Software ve společnosti IDC. „Řešení pro virtualizaci zaměřené na aplikace, umožní organizacím transformovat provoz svých datových center, a zefektivnit tak své podnikání.“

Komentáře