Oracle WebLogic Server 12c zvládá konvenční i cloudové prostředí

Společnost Oracle oznamuje Oracle WebLogic Server 12c, novou verzi aplikačního serveru pro klasické podnikové IT prostředí i architekturu cloud computingu.

Oracle WebLogic Server 12c zvládá konvenční i cloudové prostředí


Server je součástí rodiny produktů Oracle Fusion Middleware. Podle tiskového vyjádření přináší nové možnosti pro vývoj, nasazování a provoz aplikací v jazyce Java (platforma  Enterprise Edition, Java EE). Společnost Oracle umožňuje zákazníkům plynulý přechod z Oracle WebLogic Server 11g.

Nová verze by měla zákazníkům a partnerům společnosti Oracle umožnit snížení celkových nákladů na vlastnictví IT a získat větší hodnotu z infrastruktury stávajících aplikací. Nový Oracle WebLogic Server 12c je integrován s komponentou Oracle Traffic Director (OTD), jež je součástí platformy Fusion Middleware. Tato komponenta nabízí  funkce pro efektivní směrování provozu spolu s dynamicky konfigurovatelným načítáním do vyrovnávací paměti, vyrovnávání zátěže a podporu proxy pro aplikace založené na protokolu HTTP. Součástí aplikačního serveru je i nástroj Oracle Virtual Assembly Builder, který umožňuje zjednodušit konfiguraci vícevrstvých podnikových aplikací nebo prostředí virtualizovaná pomocí technologie Oracle VM.

Posílená integrace mezi WebLogic Server a Real Application Clusters (RAC) umožňuje automaticky zjistit a opravit chyby v uzlu databáze, což podle Oracle zvyšuje výkon a zjednodušuje správu celého prostředí. Nové možnosti obnovy po selhání umožňují zákazníkům ukládat data jak v úložišti souborů, tak i v databázi; do databáze je možné ukládat také protokoly (logy) transakcí. Bezpečnost aplikací zvyšuje protokol Transport Layer Security 1.2, což je nástupce protokolu SSL.

Aplikační server Oracle WebLogic Server je klíčovou komponentou rodiny nových služeb Oracle Java Cloud Service, platformy pro vývoj, nasazování a správu kritických podnikových aplikací na platformě Java EE. Podporuje řadu vývojových prostředí pro jazyk Java, včetně Oracle JDeveloper, NetBeans a Eclipse.


Úvodní foto: © Jakub Jirsák - Fotolia.com
Komentáře