Oracle: Fusion Apps se dočkáme počátkem roku 2011

Jedním z očekávaných ohlášení, která Larry Ellison učinil netradičně už v úvodu letošního oracle Open Worldu je stanovení termínu dostupnosti nové generace podnikových aplikací Oracle.

Oracle: Fusion Apps se dočkáme počátkem roku 2011


„Věděli jsme, že musíme vytvořit řešení nové generace, které spojí to nejlepší z PeopleSoftu, E-business suite a Siebelu“ řekl doslova Ellison a dodal: „Po více než pěti letech jsme u cíle, bylo to nepředstavitelné množství práce – byla to a i nadále zůstává obrovská technologická výzva.“

Funkce původních aplikací bylo třeba znovu vytvořit nad moderní midlleware infrastrukturou, kterou představuje vlastní Fusion Middleware. Sada obsahuje na deset tisíc unikátních byznys procesů, a při uvedení bude k dispozici na sto rozličných produktů současně. „Něco podobného jsme doposud neudělali a doufám, že v budoucnu už neuděláme,“ dodal k tomu Ellison. Zdůraznil také, že Oracle nepracoval na vývoji v tichosti a ústranní, ale naopak prováděl rozsáhlé testování společně se zákazníky, aby byla ověřena nejen spolehlivost ale i spokojenost s uživatelským rozhraním. Systém díky tomu nevypadá ani jako E-business Suite ani jako SAP, ale má zcela moderní a nové prostředí.

Fusion Apps bude možné provozovat nejen jako vnitropodnikovou instalaci, ale také formou výpočetního mraku, přičemž zákazníci mohou mezi oběma režimy provozu libovolně migrovat (libovolně z hlediska technického, máme pocit, že z licenčního pohledu to bude o poznání složitější – pozn. red).

V souvislosti s Fusion Apps řadu zákazníků zajímá, zda budou nuceni přejít na novou platformu. Ellison ujistil, že Oracle nebude v tomto směru vyvíjet žádný nátlak a bude dále poskytovat podporu: „Myslíme si, že většina našich zákazníků má právo počkat si, jak proběhnou první ostrá nasazení. Na Fusion pak mohou přejít podle svého uvážení, koneckonců vy sami víte, jak nejlépe nasazovat a využívat své zdroje v IT.“

První ostré provozy Fusion Apps budou spouštěny u vybraných zákazníků ještě v průběhu letošního roku, přičemž běžná dostupnost by měla být v prvním čtvrtletí 2011. Zkazníci mohou v rámci své IT infrastruktury systémy migrovat pochopitelně postupně, dle svých potřeb a požadavků.

 

 

 

Komentáře