Outsourcingu v Evropě kvete pšenka

Dle průzkumu analytické společnosti Gartner získává outsourcing v Evropě na důležitosti. Uchyluje se k němu stále více firem.

Outsourcingu v Evropě kvete pšenka


Podle nedávné zprávy Gartneru je outsourcing mezi evropskými firmami ne vzestupu. Na otázku, zda ještě letos hodlají zvýšit rozpočet pro externí dodavatele služeb, reagovaly čtyři z deseti podniků pozitivně.


Zájem roste především u menších společností, což jsou podle Gartneru ty, jejichž rozpočet na IT nepřevyšuje 1 milion GBP (necelých 30 milionů Kč). Patnáct procent z těchto firem bude letos hledat outsourcingové řešení. To je téměř trojnásobek oproti loňsku, kdy toto číslo činilo 6 %.

Zájem o standardizované produkty, jako je software nebo infrastruktura ve formě služby mírně stagnuje. Podle Gartneru společnosti, které za tyto služby platí aktuálně intenzivně pracují na jejich reálné optimalizaci. Analýza ukazuje, že podíl společností, které se právě nacházejí v této fázi stoupl oproti minulému roku (2009) o 5-6 %. Čísla vycházejí z květnového průzkumu společnosti Gartner.

Komentáře