Panasonic ToughBook CF-19: plášť z hořčíku a dvojnásobný výkon

Společnost Panasonic aktuálně představila odolný notebook Toughbook CF-19mk5.

Panasonic ToughBook CF-19: plášť z hořčíku a dvojnásobný výkon


Dvojnásobného výkonu v novém modelu CF-19mk5 bylo podle výrobce dosaženo využitím druhé generace  procesoru Intel Core i5-2520M (2.5 GHz) s grafikou Intel HD 3000.  Novinka je vybavena 4 GB operační paměti a uživatel si může zvolit mezi různými typy pevných disků včetně 128 GB či 256 GB SSD disku. Generace „mk5“ využívá 10,1“ displej s technologií Transflective Plus s kruhovým polarizačním filtrem. Toughbook CF-19 je dodáván s i podporou tzv. „tichého režimu“ pro použití za kritických situací, v rámci kterého mohou být vypnuty stavové diody, podsvícení displeje, reproduktory a komunikační rozhraní.

Počítač Toughbook CF-19mk5 využívá komunikační modul Ericsson F5521gw – HSPA+ (rychlost stahování až 21 Mb/s) se správcem bezdrátových připojení a součástí počítače je také přepínač umožňující uživatelům zapínat a vypínat připojení s cílem zvýšit provozní dobu. Dále obsahuje sériový port a slot PC Card, a umožňuje tak uživatelům využívat starší standardizovaná zařízení bez nutnosti jejich obnovy. Díky podpoře Intel ATP může být zařízení volitelně přepnuto do režimu ochrany proti krádežím. Standardní model CF-19mk5 může být v provozu s Windows 7 až devět hodin od výpadku napájení.

Toughbook CF-19mk5 je podle výrobce vybaven pláštěm ze slitiny hořčíku (u vnitřní i vnější strany pláště), ochranou proti poškrábání, je testován na odolnost vůči pádům dle armádního standardu MIL-STD 810G a nabízí ochranu vůči vodě, prachu, vibracím a teplotním extrémům.

Dostupnost a cena

Nový model Panasonic Toughbook CF-19mk5  bude k dispozici od června za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu od 2950 EUR (bez DPH).

Komentáře