Pátá verze systému iOS bude k dispozici na podzim

Nová verze systému iOS obsahuje 200 nových vlastností, mezi které patří například funkce Notification Center, funkce iMessage, aplikace Newsstand a integrace služby Twitter.

Pátá verze systému iOS bude k dispozici na podzim


Společnost Apple představila novou verzi mobilního operačního systému iOS 5 a uvolnila jeho beta verzi pro členy programu iOS Developer Program. Beta verze systému iOS 5 obsahuje více než 200 nových vlastností, které budou uživatelům zařízení iPhone, iPad a iPod touch k dispozici během letošního podzimu.

Systém iOS 5 obsahuje mimo jiné následující nové vlastnosti:

  • Funkce Notification Center - prohlížení oznámení a jejich správy na jednom místě bez vyrušování
  • Funkce iMessage - umožňuje posílání textových zpráv, fotografií a videí mezi zařízeními se systémem iOS
  • Aplikace Newsstand - nový způsob nakupování a organizování předplatného novin a časopisů

Při používání systému iOS 5 a služby iCloud stačí zadat účet Apple ID spolu s heslem a služba iCloud provede  integraci s vašimi aplikacemi. Umožní tak automatické udržování e-mailů, kontaktů, kalendářů, fotografií, aplikací, knih, hudby a dalšího obsahu v aktualizovaném stavu.

S novou funkcí PC Free mohou uživatelé svá zařízení se systémem iOS 5 aktivovat a nastavovat ihned po vybalení bez potřeby počítače. Aktualizace systému iOS jsou doručovány bezdrátově. Synchronizace prostřednictvím sítě Wi-Fi v systému iOS 5 zajišťuje zabezpečené přenosy a zálohování obsahu pomocí protokolu SSL a umožňuje synchronizaci zakoupeného obsahu ze zařízení do knihovny aplikace iTunes.

Dostupnost

Beta verze systému iOS 5 a sada SDK jsou členům programu iOS Developer Program již k dispozici na webu developer.apple.com. Systém iOS 5 bude k dispozici jako bezplatný upgrade pro zařízení iPhone 4, iPhone 3GS, iPad 2, iPad, iPod touch (čtvrtá generace) a iPod touch (třetí generace) během tohoto podzimu. Některé vlastnosti nemusí být dostupné u všech produktů

Komentáře