Petr Skořepa se stal novým ředitelem divize HP Networking pro ČR

Společnost HP oznámila, že s platností od začátku dubna letošního roku byl novým ředitelem divize HP Networking pro Českou republiku jmenován Petr Skořepa (47).

Petr Skořepa se stal novým ředitelem divize HP Networking pro ČR


Společnost HP oznámila, že s platností od začátku dubna letošního roku byl novým ředitelem divize HP Networking pro Českou republiku jmenován Petr Skořepa (47). Na této pozici nahradil Jiřího Matoucha, který nastoupil od začátku května do společnosti DNS, kde zúročí své zkuše nosti z HP coby team leader pro HP Networking.

Na své nové pozici je nyní Petr Skořepa zodpovědný za vedení a výsledky celého týmu divize HP Networking, tedy zejména obchodních specialistů a solution architektů specializující se na oblast síťových prvků. Řídí prodej síťových prvků zákazníkům napříč celým českým trhem, stejně jako podporu obchodních partnerů a ostatních divizi HP ESSN. Má na starosti rovněž marketingové strategie týkající se jednotlivých produktů.

Pracovní kariéru Petra Skořepy charakterizuje 23 let profesionálních zkušeností z oblasti ICT technologií, z čehož plných 14 let působil na řídících pozicích v managementu nadnárodních společností. Před svým nástupem do HP pracoval ve společnosti SAP A.G. na pozici obchodního ředitele pro oblast střední a východní Evropy, kterou zastával od roku 2008.

V letech 2002 až 2007 vedl obchodní tým společnosti Cisco Systems v České republice a na Slovensku; v této společnosti strávil i šest předchozích let, kdy zde od roku 1996 působil na několika dalších obchodních a manažerských pozicích. Jeho předchozí kariéra je spjata rovněž se společnostmi Novell, TGN, T&G Numic, Parallel či Rubena.

Petr Skořepa vystudoval v roce 1987 obor kybernetiky na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze. Je ženatý, má dvě dcery, mluví plynně anglicky, slovensky, dobře se domluví i rusky a částečně polsky. Ve volném čase se nejraději pokouší najít prostor – kromě rodiny – pro golf, lyžování, cyklistiku či jízdu na motocyklu, relaxací je pro něj rovněž péče o zahradu.

Komentáře