Pilsfree nasadí síťovou infrastrukturu od TP-Linku

Občanské sdružení Pilsfree, zabývající se budováním a správou počítačové sítě v Plzni a okolí, si pro upgrade své infrastruktury vybralo zařízení od společnosti TP-Link.

Pilsfree nasadí síťovou infrastrukturu od TP-Linku


Síť budovaná sdružením Pilsfree umožňuje svým členům komunikovat v rámci vnitřní sítě a využívat možnosti rychlého připojení k internet. Sdružení se zabývá rovněž výzkumem a sledováním aplikací v reálné počítačové síti.

Pilsfree k obnovení současné infrastruktury zvolilo přepínače TP-Link. Správci infrastruktury Pilsfree údajně řadí k výhodám zvoleného dodavatele dobrý poměr cena/výkon a oceňují také použití moderních čipů, díky nimž mohou přepínače TP-Link nabízet větší množství funkcí a vyšší výkon než většina konkurence.

Přínosy nasazení přepínačů TP-Link oproti stávajícímu řešení

Za velkou výhodu považuje sdružení Pilsfree fakt, že přepínač TP-Link TL-SG3424 vykazuje spotřebu elektrické energie maximálně kolem 20 W, což s ohledem na množství nasazené infrastrukturu představuje značnou úsporu v porovnání s 30 W, jež odebírají starší konkurenční přepínače. Zároveň oceňuje rychlejší a snazší management zařízení, díky němuž lze zrychlit nasazení a konfiguraci sítě.

Pilsfree si pochvaluje také znatelně lepší firmware. Ten sice v původní verzi nezvládal VLAN pro management, ale do dvou měsíců vyšla aktualizace, která již tuto funkci nabízí.

Sdružení Pilsfree plánuje nahradit přibližně třetinu ze svých současných 2000 přepínačů právě zařízeními z portfolia společnosti TP-Link. V příštích pěti letech očekává nákup zhruba dalších 1000 přepínačů této značky.


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře