Platforma HP SIRM zdokonaluje správu rizik v podnikových sítích

Nové řešení HP nabízí lepší přehled o IT prostředí organizací, díky čemuž mohou snížit rizika chyb napříč tradiční, mobilní i cloudovou IT infrastrukturou.

Platforma HP SIRM zdokonaluje správu rizik v podnikových sítích


Společnost HP oznámila uvedení integrované platformy pro řízení bezpečnostních rizik, která organizacím poskytuje přehled o využívání jejich tradičních, mobilních i cloudových prostředí a umožňuje jim nasadit bezpečnostní politiku  zohledňující jejich konkrétní bezpečnostní rizika.

Moderní bezpečnostní hrozby jsou stále komplexnější, sofistikovanější a dokážou generovat obrovské množství útoků v tradičním, mobilním a cloudovém prostředí. S tím, jak organizace postupně rozšiřují IT infrastrukturu, potřebují zajistit také stejnou úroveň zabezpečení pro monitoring a správu zabezpečení vnitřní sítě. Právě tento problém představuje z pohledu firem kritický bod stěžující a prodlužující hledání nejvhodnějšího řešení pro správu a určení rizik napříč různorodými IT prostředími.

Nová platforma Security Intelligence and Risk Management (SIRM) podle tiskového prohlášení společnosti HP vyplňuje mezeru mezi bezpečností IT infrastruktury a IT operacemi, takže organizacím umožňuje nahradit zastaralé jednoúčelové produkty.

„Současné útoky jsou natolik rozsáhlé a těžko odhalitelné, že tradiční přístup k zabezpečení zkrátka nedokáže ochránit rozsáhlejší firemní sítě,“ řekl Tom Reilly, vicepresident a generální ředitel divize HP Enterprise Security Products.Úvodní foto: Fotolia © Jamiga
Komentáře