Po ozbrojeném útoku na pařížský obchod Applu zůstaly prázdné regály

Luxusní obchod společnosti Apple v Paříži byl přepaden ozbrojeným gangem, který zranil zaměstnance obchodu a odnesl si zboží v údajné hodnotě asi 1 milion liber (zhruba 30 milionů korun).

Po ozbrojeném útoku na pařížský obchod Applu zůstaly prázdné regály


Útok se udál na Silvestra v 9 hodin večer po uzavření obchodu. V té době se na blízké ulici Champs-Élysées srocovaly davy lidí kvůli oslavám nového roku. Tato chvíle byla podle policie zvolena záměrně – chaos v ulicích města měl zamaskovat stopy po útočnících.

Při útoku byl zraněn jeden ze členů prodejního týmu ve chvíli, kdy lupiči přenášeli obsah skladů prodejny do přistavených dodávek předtím, než opustili scénu.

„Byli dobře připraveni,“ řekl policejní mluvčí Christophe Crepin. „Ve chvíli, kdy byla většina policistů zaneprázdněna sledováním Champs-Élysées, využili lupiči příležitosti.“

Přesná hodnota ukradeného zboží, mezi něž patří telefony, tablety i notebooky, nebyla potvrzena, ale pravděpodobné, že bude přesahovat jeden milion liber. Policie pro vyšetřování používá zajištěné záznamy z průmyslových kamer.

Ozbrojené útoky na obchody firmy Apple jsou velice výjimečné, a ve Francii takový organizovaný útok představuje vůbec první svého druhu.

Ve Velké Británii bývají krádeže drahé techniky spíše záležitostí zaměstnanců. Například v září loňského roku se ze skladů ztratilo 250 iPhonů. Jak se později ukázalo, ukradl je vedoucí prodejny O2 v jižním Londýně, který později utekl ze země.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: MacWorld.com
Komentáře