Najisto.cz přináší podnikatelům možnost ucházet se o veřejné zakázky on-line

Elektronické tržiště Gemin.cz, se kterým úzce spolupracuje Najisto.cz, splnilo akceptační podmínky Ministerstva pro místní rozvoj ČR a bylo spuštěno v ostrém provozu.

Najisto.cz přináší podnikatelům možnost ucházet se o veřejné zakázky on-line


Na e-tržišti Gemin.cz i na stránkách Najisto.cz se již objevily první veřejné zakázky a všichni podnikatelé se tak mohou účastnit výběrových řízení. V současnosti je zde zaregistrována celá řada zadavatelů a přes 500 dodavatelů, kteří se mohou na e-tržišti prostřednictvím katalogu firem Najisto.cz  přihlásit do všech výběrových řízení zadaných přes Gemin.cz. Velký nárůst zakázek je očekáván právě od 1. července tohoto roku, kdy bude účinná zákonná povinnost orgánů státní správy e-tržiště využívat. Již nyní ale každým dnem přibývají na e-tržišti nové zakázky, přestože je prozatím jejich zveřejnění prostřednictvím e-tržiště dobrovolné.

Od 1. července 2012 bude zadávání veřejných zakázek ve stanovených režimech prostřednictvím elektronického tržiště povinné pro ústřední orgány státní správy a jejich podřízené složky. E-tržiště  však budou moci využívat i samosprávné celky. Nový systém elektronických tržišť je určen pro rychlé nákupy zboží, služeb nebo stavebních prací. Zavedení tohoto systému je součástí projektu NIPEZ Ministerstva pro místní rozvoj České republiky pro postupnou elektronizaci procesů veřejné správy při zadávání veřejných zakázek.


Úvodní foto: © Frog 974 - Fotolia.com
Komentáře